"בשורה אדירה": מצנח הזהב של הצעירים החרדים בדרך לשוק התעסוקה

שליחות משמעותית, מלגת קיום מכובדת וניסיון תעסוקתי ששווה הון בהמשך הדרך: כך הפכה ההתנדבות בארגון חברים שמפעיל את השירות האזרחי למצנח הזהב של הצעיר החרדי בדרך לשוק התעסוקה - סקירה

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • יהודי התמוטט בביתו שבאוקראינה השכנים הגויים סרבו לעזור

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 

"השירות האזרחי" הוא כבר מזמן לא רק אופציה לפטור משירות צבאי באמצעות התנדבות בארגון כלשהו. בשנים האחרונות הפך השירות האזרחי באמצעות ארגון חברים המתפעל את השירות האזרחי ברחבי הארץ, ל"מצנח הזהב" של צעירים חרדים המבקשים להשתלב בכבוד בשוק התעסוקה.

כיום ההתנדבות בשירות האזרחי מושתתת על 3 יסודות: שליחות משמעותית. תנאי קיום נוחים. ורכישת ניסיון מקצועי נחשב.

בראיון מיוחד שערכנו עם מר ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי, הוא מרחיב על האופציות הקיימות במערך השירות למתנדבים החרדים, המסלולים השונים, האתגרים והחזון להמשך הדרך.

"בקיץ האחרון השקנו את תוכנית 'מעלות' – מסלול אקסקלוסיבי ויוקרתי המשלב לימודי מקצוע נחשק בתחומים שונים במימון מלא ושירות משמעותי תוך צבירת ניסיון מעשי שיסייע להשתלבות מהירה בשכר גבוה בשוק התעסוקה לאחר השירות", הוא מספר ומוסיף: "במקביל, מתוך ראיה את השירות האזרחי כמקדם ומספק נקודת זינוק לשוק התעסוקה, ומתוך רצון לחזק את איכות השירות האזרחי כשירות משמעותי לפרט ולכלל, פותחו מסלולים ייחודיים גם עבור שאר המתנדבים".

מנכ"ל הרשות מכוון בעיקר למסלול פופולרי נוסף "משירות לתעסוקה". המסלול מיועד למתנדבים בחצי שנה האחרונה לשירות, ומלווה אותם לקראת השתלבות מיטבית בשוק התעסוקה.  לפרטים נוספים לחץ כאן>>>

המסלול פותח במטרה להעלות למודעות את תקופת השירות כהזדמנות ללמידה מעשית ורכישת כלים, כמו גם הזדמנות משמעותית לצבירת ניסיון ורשת קשרים לקראת השתלבות איכותית בשוק התעסוקה, זאת באמצעות איגום כלל הניסיון וההתמחות שצברו במהלך השירות לכדי תוכנית מעשית להשתלבות בפרנסה איכותית.

המסלול כולל:

זהות תעסוקתית – מיפוי אישי, הצבת מטרות, מיקוד תעסוקתי, חזון תעסוקתי.

אבחון תעסוקתי – באמצעות מכוני אבחון מובילים ובעלי התמחות בקהל היעד. בסיומו המתנדב מקבל פרופיל תעסוקתי אישי, לקראת בניית תוכנית עבודה אישית.

סדנאות כישורים רכים – כתיבת קורות חיים, חקר תחום, פיתוח כישורים, שיווק עצמי וראיון עבודה, מו"מ, נטוורקינג וקבלת החלטות

חשיפה למגוון הכשרות מקצועיות, וכלים לבחירת מקצוע מתאים.  וכן קורס אנגלית ו/או יישומי מחשב – לאלו הזקוקים לכך.

"שינוי התפיסה של השירות האזרחי הוביל לגיבוש היצע עצום של אופציות לצעירים חרדים שרוצים לתרום ולהשתלב", אומר מנכ"ל הרשות, "גולת הכותרת מבחינתי היא היכולת שיש לנו היום להתאים לכל צעיר "חבילת שירות" מותאמת עבורו. ברגע שצעיר חרדי פונה אלינו אנחנו יודעים לכוון ולנווט אותו לסוג ההתנדבות שמתאים לו הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך כשחושבים על השתלבות בשוק התעסוקה".

"זה לא היה קיים בעבר ואני שמח וגאה שהגענו לנקודה הזו. יש כאן בשורה אדירה לצעירים בדרך לשוק התעסוקה ואנחנו שמחים להיות אלה שמספקים אותה".

לפרטים נוספים לחץ כאן>>>

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן