צילום FREEPIK

היתרונות של עדשות מגע יומיות

עדשות מגע הראשונות עוצבו בערך בשנים 1500 על ידי לא האחר מהאמן רב הפעלים מיכאל דה וינצ'י

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

דה וינצ'י אומנם רק שירטט את העדשות כמשהו תיאורטי, אבל שלוש מאות שנה לאחר מכן העדשות האלו מיוצרות בבריטניה והן עשויות זכוכית. עדשות אלו אומנם לא היו נקנות כמו עדשות המגע היומיות שיש לנו, מכיוון שהיו עשויות זכוכית הקושי להשאיר אותן מעל ל9 שעות היה כרוך בסיכון של העין, בגלל שלא הגיעה אל העין אוויר. ההמצאה מעט נעלמה איפשהו בין מדפי ההמצאות של ההיסטוריה וחזרה אלינו בשנות השמונים המוקדמות, והיא התפתחה בעיקר במזרח אירופה. אך בשנים האחרונות עם המגוון הרחב של השינויים והשכלולים הטכנולוגים, לא תצטרכו להמתין ל9 שעות של שימוש בעדשות, אלא להוריד אותן עם סיום היום.

יתרונות טכניים מעולים

מאז התיאוריה של דה וינצ'י וההמצאה של עדשות המגע מזכוכית, עדשות המגע השתכללו כל כך שהן עשויות ממגוון רחב של חומרים. אבל הבולטות מכולן ובעלת היתרונות הטכניים והברורים, היא העדשה היומית לה יש 3 יתרונות חשובים הרלוונטים לכל חובשי המשקפיים.

 1. עדשות יומיות יכולות להיות יעילות מאוד עבור אנשים שאת רוב שעות העבודה שלה מבלים אל מול המסך, עדשות יומיות אשר עשויות לרוב מחומרים הידרוג'לים מאפשרים זרימה טבעית ונינוחה לעין. אך מלבד אנשים אשר מבלים את רוב שעות היממה שלהם אל מול המחשב, גם חבר'ה צעירים שעלולים "לשכוח" את העדשה היומית יכולים להיות שקטים עם זרימת האוויר שיש בעדשה. אבל כן חשוב לזכור ולהחליף את העדשה ביום שלאחר מכן.

2.אחוז מים גבוה ומניעת התייבשות

בשונה מעדשות אחרות עדשות יומיות המתאפיינות בעיקר בזרימה הרבה שבהן, עוזרות גם בצמצום השומנים שמצטברים ברוב הפעמים מסביב לעדשות המגע. בעזרת התרכובות הנושמות של העדשות אשר עשויות רובן ממים, תוכלו לשמור גם על התייבשות העיניים וגם ללא שומנים שמצטברים באזור.

 1. מסנני קרינה

לאלו מבינינו שמבלים את רוב היום שלנו בחוץ, יכולים למצוא את העדשות היומיות יעילות מאוד . מכיוון שרוב העדשות הן בעלות מסנן המצמצם חשיפה לקרני uva, uvb. כך יצא שעדשות יומיות יכולות להיות רלוונטיות לא רק לאנשים שאת העיסוק שלהם עושים אל מול המחשב כל היום, אלא גם לאנשים אשר עובדים תחת השמש הישראלית שלא פעם יכולה להיות נעימה.

מגוון של עדשות יומיות

העדשות היומיות לא רק מחזיקות ביתרונות כמו זרימה של אוויר וסינון של קרינה, אלא גם גם התאמה ללא מעט סוגים של מספרים וצילינדרים. עדשות מהסוג ה זה יכולות להיות רלוונטיות גם לאנשים בעלי צילינדר גבוהה וגם נמוך, כך שלא תיהיו מוגבלים מבחינת המספרים הצלינדר ותוכלו להנות מכל היתרונות של העדשות היומיות
לקריאה נוספת – https://www.lens.co.il/

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן