"לאומי מציע להורים ולזוג הצעיר הלוואה משולשת בסך 225,000 ₪ בתנאים משתלמים במיוחד"

מנהל מגזרים ייחודיים בלאומי, ר' יצחק חסדיאל
 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • היתומים זועקים אמא נפטרה מחיידק אלים ואין מי שיעזור לנו

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 עונת החתונות החלה ודווקא כעת, לאחר שנת קורונה, יש רצון טיבעי להשקיע בשמחה המשפחתית החשובה ביותר, אולם הדבר כרוך בהוצאות כספיות גדולות  שוחחנו עם ר' יצחק חסדיאל על התנהלות כלכלית נבונה בתקופת נישואי הילדים ועל הפתרונות והמסלולים הייעודיים של לאומי למחתנים ומתחתנים

אחרי שנה של חתונות מצומצמות עקב מגבלות הקורונה אנחנו נכנסים לשגרת חתונות מבורכת ב"ה. האם נכון לחסוך גם בהוצאות חתונה או שכאן צריך להשקיע מעל ומעבר?

כולנו רוצים לחגוג את שמחת נישואי הילדים באירוע מושקע ומכובד כראוי ליום הגדול בחייהם, וזה כרוך כמובן בהוצאות גדולות, וזה עוד לפני שדיברנו על עלויות שלא קשורות לאירוע עצמו, כמו שכירת דירה, נדוניה לזוג הצעיר, שבת חתן וכדומה. אירוע החתונה זה לא רק אולם וקייטרינג, אלא גם ביגוד חגיגי לכל המשפחה וכמובן לזוג עצמו, זאת לצד עלויות על תספורות, תזמורת, פרחים, עיצובים ועוד.

כאשר מחשבים הכול ביחד מגיעים לסכומים גבוהים, בהתאם לרמת האירוע. אז לצד השמחה הגדולה וההשקעה המתבקשת, חשוב גם להתנהל בחוכמה ובעיקר לתכנן מראש את ההוצאות, כך שגם אם נצטרך לקחת הלוואה לכיסוי ההוצאות, נדע להיערך לכך מראש כך שנגיע לליל החתונה בראש שקט ובידיעה שהדברים מתנהלים במסגרת התקציב שקבענו.

אילו מסלולים לאומי מציע להורים המתחתנים את צאצאיהם ונדרשים להלוואה כספית ?

במסגרת המהלך האסטרטגי שלאומי מוביל במגזר החרדי ניתחנו לעומק את צרכי המשפחה החרדית בכל תחנות החיים, ופיתחנו את המענה הבנקאי הטוב ביותר לכל צורך. כמובן שחתונת הילדים היא אחת התחנות המשמעותיות ביותר בחיי משפחה, בכל ההיבטים, וודאי בהיבט הכלכלי. כדי לתת מענה לצרכים בתקופה זו לאומי מציע הלוואת מחתנים ומתחתנים בתנאים משתלמים במיוחד: עד 75,000 ₪ לזוג הצעיר ועד 75,000 ₪ להורי החתן ו/או הורי הכלה, סך הכול: עד 225,000 ₪.

מדובר בהלוואה משולשת הניתנת לזוג הצעיר ולהורים משני הצדדים, כך שהיא גם מעניקה כיסוי רחב להוצאות החתונה הרבות, וגם מאפשרת החזר חודשי סביר לכל אחד מהלווים, בפריסת תשלומים ארוכה ונוחה. אנחנו בלאומי מזמינים הורים מתחתנים לקבוע מראש פגישה עם הבנקאי בסניף לאומי הקרוב אליהם, כדי לבחון יחד את אפשרויות המימון העומדות לרשותם לקראת השמחה הגדולה.

מעבר לכך לאומי מקדם בימים אלו שורה של שיתופי פעולה ייחודיים עם עסקים וגופים שונים הפועלים לטובת הזוגות הצעירים במגזר החרדי, במטרה להעניק להם הדרכה לכלכלת בית נבונה, לצד סיוע ברכישות מרוכזות של נדוניה, רהיטים וכל הנדרש לבית החדש, במטרה לחסוך בעלויות ולהתנהל במסגרת תקציבית סבירה עם החזרים חודשיים נמוכים, שלא יעיקו עליהם בהמשך הדרך. כפי שהזכרתי, בשנה האחרונה העברנו עשרות סדנאות לכלכלת בית, במסגרת שיתוף פעולה עם ארגון מסילה, בהם השתתפו מאות חתנים ואברכים צעירים מישיבות וכוללים רבים, שקיבלו, ללא תשלום, הדרכה מקצועית לניהול אחראי של התקציב המשפחתי, במודל אפקטיבי המיושם בהצלחה ברבבות משקי בית במגזר החרדי.

מה לגבי רכישת דירה, האם יש ללאומי בשורה גם בתחום המשכנתאות ?

אכן, במסגרת המהלך האסטרטגי של לאומי שמנו דגש מיוחד על כל צרכי הדיור במגזר החרדי, בידיעה שזהו נושא שנמצא בליבת קבלת ההחלטות והמהלכים הפיננסיים של המשפחה. כפי שציינתי לגבי הלוואה למחתנים ומחתנים, גם במשכנתא לדירה ההורים משני הצדדים הם אלה שמובילים בד"כ את התהליך ומקבלים החלטות בנושא, כאשר בחלק גדול מהמקרים הם גם אלו  שמשלמים, לפחות בתקופה הראשונה, את תשלומי המשכנתא עבור הזוג הצעיר.

עצם העובדה שהמשפחות מעורבות בצורה ניכרת מאפשרת לבנק להבין שיש כאן בסיס כלכלי בטוח ויציב, דבר שמשפיע כמובן על הליך אישור המשכנתא. אנחנו גם יודעים שחלק גדול מהמשכנתאות במגזר נלקחות בסיוע יועצי משכנתאות מהקהילה, ולכן ייעדנו מערך שלם בלאומי למשכנתאות שייתן מענה מקצועי ומהיר ליועצים, כדי לאפשר ללקוח לקבל משכנתא בלי עיכובים ובירוקרטיה מיותרת. ואכן אנחנו רואים בשנה האחרונה עלייה משמעותית בהיקף המשכנתאות לדיור שלאומי מעניק במגזר החרדי.

בעקבות הגדלת היקפי הפעילות בנציגויות לאומי למשכנתאות באזורים החרדיים, פתחנו בתקופה האחרונה נציגויות משכנתאות חדשות בסניפי לאומי בשער העיר – ירושלים ,צפת ורמת בית שמש, זאת לצד הוספת יועצי משכנתאות ייעודיים בנציגות  נוספות, במטרה לתת מענה נגיש וקרוב לתושבים גם בתחום המימון לדיור. הנציגויות החדשות מצטרפות, כאמור, לעשרות נציגויות וותיקות של לאומי למשכנתאות, המעניקות שירות מקצועי ומותאם לצרכי הלקוח החרדי בסניפי הבנק הממוקמים באזורים החרדיים, כולל בסניפי לאומי בירושלים, בני ברק, בית שמש, אשדוד, נתיבות, פתח תקוה, צפת, חיפה, קרית גת, מודיעין עילית , לוד , ביתר עילית , אלעד ועוד.

מה לגבי אנשים שמעדיפים לנהל את התהליך בשלט רחוק בלי להגיע לסניף ?

אכן, במהלך שנת הקורונה השקנו שירות דיגיטלי חדש שנקרא 'טוטאל דיגיטל', המאפשר ללקוחות להגיש בקשה למשכנתא מבלי להגיע כלל לסניף הבנק. התהליך מתבצע באמצעות ייעוץ מקוון בו נסגרים כל פרטי המימון ותנאיו. במידה והלקוח אכן עומד בתנאים, בקשתו מאושרת. לאחר מכן הלקוח מקבל את המסמכים בדוא"ל, דואג לרישום הביטחונות באמצעות עו"ד שלו בצורה מקוונת ובשיחת וידאו אחרונה אנחנו מזהים את הלקוח ומוודאים שהוא חותם על המסמכים. שליח מטעמנו אוסף את המסמכים מבית הלקוח. המסמכים עוברים בדיקה אחרונה ובמידה והכל תקין, מועמדת המשכנתא.

שירות נוסף הקיים כיום רק ב'לאומי' – זכאות דיגיטלית. לקוחות שהינם בעלי זכאות ממשרד השיכון לא נדרשים כלל להגיע לבנק, אלא מגישים בקשה מקוונת באמצעותה פותחים בהליך אישור המשכנתא.

בשעה טובה ובמזל טוב !  

 

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן