תעודת לידה פורטוגלית – מתי מקבלים

קיים בלבול רב בכל הנוגע לקבלת אזרחות פורטוגלית כך שרבים חושבים כי עורך הדין המטפל בבקשת האזרחות מביא למבקש דרכון פורטוגל ותעודת זהות פורטוגלית בעוד עורך הדין כלל מביא למבקש אזרחות פורטוגלית

כתבות נוספות בנושא:

קרם טיפוח מהפכני בריכוז גבוה
היערכות שיא: אלעד נערכת לקראת אירוע הענק - קביעת מזוזות במרכז הרפואי קארו של כללית
בודק תוכנה: QA זה הטרנד הנוכחי
הצורפים מאירים לכם את החנוכה עם פרי-סייל משתלם: 30% הנחה על כל מגוון החנוכיות
 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • ירושלים: "כבר שלוש שנים הם לא יודעים מה זה בית מתפקד"

  תוכן מקודם

 • מזעזע:" הילדים מנסים לפנות לעצמם מקום ראוי לשינה"

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

אמנם, המונח השגור בפי כולנו הוא דרכון פורטוגלי אך חשוב לזכור כי עורך הדין אינו יכול להביא לכם דרכון שכן לצורך קבלת הדרכון הפורטוגלי עליכם למסור טביעות אצבע וכן לבצע אימות חתימה ותמונות. מדובר בפעולות טכניות אשר רק המבקש בעצמו יכול לבצע לאחר שקיבל את האזרחות הפורטוגלית. אם כן, מהי תעודת לידה? מתי ניתן לקבלה ומה היא למעשה מסמלת, הכול במאמר זה.

מהי תעודת לידה פורטוגלית

ובכן, ככל הנראה רוב המוחלט של הישראלים שקיבלו אזרחות פורטוגלית מכוח התיקון לחוק האזרחות בפורטוגל לא נולדו בפורטוגל. תעודת לידה פורטוגלית בהקשר של הביטוי דרכון פורטוגלי, כוונתה למסמך אזרחות אשר מקבל המבקש לאחר שבקשת האזרחות שלו אושרה ע"י השלטונות בפורטוגל.

עם קבלת בקשת האזרחות ומעבר שלב 7 לצבע ירוק, ירשם המבקש במרשמי משרד האוכלוסין הפורטוגלי ותוענק לו אזרחות. לאחר רישום זה, תימסר למבקש תעודת לידה פורטוגלית אשר למעשה תהפוך אותו לאזרח פורטוגל. אין המדובר בתעודת לידה כפי שאנו רגילים ומכירים אלא במסמך הסרוק כקובץ PDF המעיד על אזרחותו של המבקש.

האם תעודת לידה פורטוגלית היא דרכון פורטוגלי?

שאלו זו הינה שאלה נפוצה בקרב ישראלים רבים אשר נמצאים בשלבי קבלת האזרחות הפורטוגלית או מעוניינים להתחילה. ובכן, תעודת לידה פורטוגלית אינה דרכון פורטוגלי או תעודת זהות פורטוגלית. תעודה לידה זו היא אך ורק מסמך המעיד על אזרחותו של אדם.

כשם שישנם אזרחים ישראלים אשר אינם מחזיקים בדרכון ישראלי אך הם אזרחי המדינה, כך גם מבקש האזרחות הפורטוגלית כל עוד לא הנפיק דרכון ותעודת זהות הוא אזרח פורטוגל אך אינו נושא בדרכון פורטוגלי או תעודת זהות פורטוגלית.

האם עורך הדין המטפל בבקשת האזרחות יביא לי דרכון פורטוגלי או אזרחות פורטוגלית

כפי שצוין קודם לכן, עורך הדין המטפל בבקשה אינו יכול להביא למבקש את הדרכון עצמו או תעודת הזהות הפורטוגלית שכן על המבקש בעצמו לגשת לשגרירות פורטוגל ולבצע את הפעולות הנדרשות לצורך קבלת הדרכון.

עורך הדין המטפל בבקשה יביא למבקש את טופס האזרחות בלבד ולאחר מכן על המבקש לגשת לבצע את הפרוצדורה הנדרשת לקבלת הדרכון אשר אך ורק הוא יכול לעשותה. עורך הדין או כל אדם אחר אינו יכול ליטול טביעות אצבע במקום המבקש או לאמת את חתימתו אשר תופיע על גבי הדרכון.

מסיבה זו, עורך הדין המטפל בבקשה יביא למבקש את תעודת הלידה הפורטוגלית ולאחר מכן יהיה על המבקש בעצמו לבצע את הפעולות הטכניות הנדרשות. כמובן שעורך הדין יוכל לסייע למבקש בקביעת התור בשגרירות פורטוגל או בליווי קבלת הדרכון בפורטוגל עצמה.

אם לא אנפיק את הדרכון האם אזרחותי תישלל?

שאלה נפוצה נוספת אשר עולה פעמים רבות היא האם לא הנפקתי את הדרכון נניח במהלך שנה ממועד קבלת האזרחות האם אזרחותי תישלל ויהיה עלי לבצע את תהליך האזרחות פעם נוספת. ובכן, אי הנפקת הדרכון אינה שוללת לאדם אזרחות כשם שאזרח ישראלי הינו אזרח ישראלי אף אם טרם הנפיק דרכון.

אזרחות של אדם תישלל אך ורק בהתאם לתנאים הקבועים בחוק ובמקרים חריגים. אי הנפקת הדרכון לכשעצמה אינה תביא לשלילת האזרחות בטח ובטח כאשר התורים לשגרירות פורטוגל להנפקתו עולים על מספר חודשים ולאזרח הטרי נדרש זמן רב עד למועד שיוכל לקבל את הדרכון הנחשק.

לסיכום, דרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית הינם שני מושגים שונים אשר אמנם קשורים אחד בשני אך אינם תלויים אחד בשני. עורך דין המתמחה בהוצאת אזרחות פורטוגלית יעניק לכם בסיום התהליך אזרחות פורטוגלית ואילו את הדרכון הפורטוגלי ותעודת הזהות יהיה עליכם לבצע בכוחות עצמכם בשגרירות פורטוגל או בפורטוגל עצמה אם תרצו.

 

 

 

 

 

כתבות קשורות

קרם טיפוח מהפכני בריכוז גבוה
היערכות שיא: אלעד נערכת לקראת אירוע הענק - קביעת מזוזות במרכז הרפואי קארו של כללית
בודק תוכנה: QA זה הטרנד הנוכחי
הצורפים מאירים לכם את החנוכה עם פרי-סייל משתלם: 30% הנחה על כל מגוון החנוכיות
רבקה סגל - זאת האישה שאתם צריכים לסטארט אפ שלכם!
אירוע של פעם בשנה במשביר
תעודת לידה פורטוגלית – מתי מקבלים
סליקה באשראי לעסק - למה זה חובה?
הדפסה על חולצה - איך מתחילים?
ניכור הורי לא בבית ספרנו
4 מותגי בשמים שכדאי לשים אליהם לב לקראת 2022
מיטות לכלבים - סוגים שונים של מיטות והקנייה שלכם
כל הסיבות לרכוש אקווריום באנימל שופ
הסעות לבר מצווה בכותל - המדריך לתכנון נכון
פארק שעשועים מקורה ושומר שבת, הגדול ביותר בישראל
במסגרת הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי בין סופר-פארם לפז-Yellow
חיפוי אבן - איך הוא תורם לעיצוב?
וילה עם בריכה - למה זה כדאי?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו