תעודת לידה פורטוגלית – מתי מקבלים

קיים בלבול רב בכל הנוגע לקבלת אזרחות פורטוגלית כך שרבים חושבים כי עורך הדין המטפל בבקשת האזרחות מביא למבקש דרכון פורטוגל ותעודת זהות פורטוגלית בעוד עורך הדין כלל מביא למבקש אזרחות פורטוגלית

כתבות נוספות בנושא:

תנופת ההתחדשות נמשכת: עוד תכנית לבניית 800 יחידות דיור בירושלים אושרה להפקדה
תחנות הדלק מצטרפות למאבק בהתפשטות הקורונה
במקום לקנות בבית מרקחת… בואו למשביר
רשת הצורפים חוגגת 70 שנה ואתם מרוויחים! אומנות צרופה מאז 1952
 • 48 יתומים מחכים רק לכם!

  תוכן מקודם

 • נערה חרדית משתפת: "מבחוץ הייתי רגילה, מבפנים מרוסקת"

  תוכן מקודם

 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • כלה יתומה משחזרת: אני יודעת שהתפילות של אבא שמרו עלי מלמעלה

  תוכן מקודם

אמנם, המונח השגור בפי כולנו הוא דרכון פורטוגלי אך חשוב לזכור כי עורך הדין אינו יכול להביא לכם דרכון שכן לצורך קבלת הדרכון הפורטוגלי עליכם למסור טביעות אצבע וכן לבצע אימות חתימה ותמונות. מדובר בפעולות טכניות אשר רק המבקש בעצמו יכול לבצע לאחר שקיבל את האזרחות הפורטוגלית. אם כן, מהי תעודת לידה? מתי ניתן לקבלה ומה היא למעשה מסמלת, הכול במאמר זה.

מהי תעודת לידה פורטוגלית

ובכן, ככל הנראה רוב המוחלט של הישראלים שקיבלו אזרחות פורטוגלית מכוח התיקון לחוק האזרחות בפורטוגל לא נולדו בפורטוגל. תעודת לידה פורטוגלית בהקשר של הביטוי דרכון פורטוגלי, כוונתה למסמך אזרחות אשר מקבל המבקש לאחר שבקשת האזרחות שלו אושרה ע"י השלטונות בפורטוגל.

עם קבלת בקשת האזרחות ומעבר שלב 7 לצבע ירוק, ירשם המבקש במרשמי משרד האוכלוסין הפורטוגלי ותוענק לו אזרחות. לאחר רישום זה, תימסר למבקש תעודת לידה פורטוגלית אשר למעשה תהפוך אותו לאזרח פורטוגל. אין המדובר בתעודת לידה כפי שאנו רגילים ומכירים אלא במסמך הסרוק כקובץ PDF המעיד על אזרחותו של המבקש.

האם תעודת לידה פורטוגלית היא דרכון פורטוגלי?

שאלו זו הינה שאלה נפוצה בקרב ישראלים רבים אשר נמצאים בשלבי קבלת האזרחות הפורטוגלית או מעוניינים להתחילה. ובכן, תעודת לידה פורטוגלית אינה דרכון פורטוגלי או תעודת זהות פורטוגלית. תעודה לידה זו היא אך ורק מסמך המעיד על אזרחותו של אדם.

כשם שישנם אזרחים ישראלים אשר אינם מחזיקים בדרכון ישראלי אך הם אזרחי המדינה, כך גם מבקש האזרחות הפורטוגלית כל עוד לא הנפיק דרכון ותעודת זהות הוא אזרח פורטוגל אך אינו נושא בדרכון פורטוגלי או תעודת זהות פורטוגלית.

האם עורך הדין המטפל בבקשת האזרחות יביא לי דרכון פורטוגלי או אזרחות פורטוגלית

כפי שצוין קודם לכן, עורך הדין המטפל בבקשה אינו יכול להביא למבקש את הדרכון עצמו או תעודת הזהות הפורטוגלית שכן על המבקש בעצמו לגשת לשגרירות פורטוגל ולבצע את הפעולות הנדרשות לצורך קבלת הדרכון.

עורך הדין המטפל בבקשה יביא למבקש את טופס האזרחות בלבד ולאחר מכן על המבקש לגשת לבצע את הפרוצדורה הנדרשת לקבלת הדרכון אשר אך ורק הוא יכול לעשותה. עורך הדין או כל אדם אחר אינו יכול ליטול טביעות אצבע במקום המבקש או לאמת את חתימתו אשר תופיע על גבי הדרכון.

מסיבה זו, עורך הדין המטפל בבקשה יביא למבקש את תעודת הלידה הפורטוגלית ולאחר מכן יהיה על המבקש בעצמו לבצע את הפעולות הטכניות הנדרשות. כמובן שעורך הדין יוכל לסייע למבקש בקביעת התור בשגרירות פורטוגל או בליווי קבלת הדרכון בפורטוגל עצמה.

אם לא אנפיק את הדרכון האם אזרחותי תישלל?

שאלה נפוצה נוספת אשר עולה פעמים רבות היא האם לא הנפקתי את הדרכון נניח במהלך שנה ממועד קבלת האזרחות האם אזרחותי תישלל ויהיה עלי לבצע את תהליך האזרחות פעם נוספת. ובכן, אי הנפקת הדרכון אינה שוללת לאדם אזרחות כשם שאזרח ישראלי הינו אזרח ישראלי אף אם טרם הנפיק דרכון.

אזרחות של אדם תישלל אך ורק בהתאם לתנאים הקבועים בחוק ובמקרים חריגים. אי הנפקת הדרכון לכשעצמה אינה תביא לשלילת האזרחות בטח ובטח כאשר התורים לשגרירות פורטוגל להנפקתו עולים על מספר חודשים ולאזרח הטרי נדרש זמן רב עד למועד שיוכל לקבל את הדרכון הנחשק.

לסיכום, דרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית הינם שני מושגים שונים אשר אמנם קשורים אחד בשני אך אינם תלויים אחד בשני. עורך דין המתמחה בהוצאת אזרחות פורטוגלית יעניק לכם בסיום התהליך אזרחות פורטוגלית ואילו את הדרכון הפורטוגלי ותעודת הזהות יהיה עליכם לבצע בכוחות עצמכם בשגרירות פורטוגל או בפורטוגל עצמה אם תרצו.

 

 

 

 

 

הכתבות המעניינות ביותר

הווארט של בנט לשבת - והבדיחה של גנץ היישר מהבידוד • צפו
כמעט 70 אלף מאומתים ביממה האחרונה; מספר החולים קשה ממשיך לטפס
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
שובר שתיקה: ניר ברקת מתייחס לראשונה לעסקת הטיעון של נתניהו
תקיפת פעילי השמאל ע''י רעולי פנים: המשטרה פתחה בחקירה; במועצת יש''ע גינו
בנט: "הורים יקרים - שמח לבשר לכם שהודעות 'הורים יקרים' מגיעות לסיומן"
עם אלות ואבנים: פעילי שמאל הותקפו על ידי רעולי פנים סמוך לשכם • צפו
צפו בגלריה המושלגת: מסע גדולי ישראל לציון החפץ חיים בראדין
המפכ''ל נגד היועמ''ש: "לא נאפשר פגיעה בשיטות עבודת המשטרה"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
פרסום ראשון • פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ"ע: ההסכם הקואליציוני בבית שמש
המאבק על חוק הגיוס: עדיף כלום מאשר "הרע במיעוטו" / שמואל קרמרסקי
רוצה להתקדם בחיים? תלמד לקבל ביקורת!
הדרמה במפלגת הליכוד: האם דווקא השגריר ארדן יכבוש את הראשות?
האמונה בטוב ה' היא הכלי לקבל את כל שפע התורה • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
למרות שהוא מחוסן 4 פעמים: שר הביטחון גנץ נדבק בקורונה
בגור חגגו בשמחת האדמו"ר ואיראן חיסלה את טראמפ • עשרת הסרטונים הנצפים
הכול דיבורים: מנהיגים ורוח ועסקה אין / יוסף טיקוצ'ינסקי

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture