מכונית המיני עושה עלייה לישראל

המכונית הזעירה מגיעה לארץ • משרד התחבורה אישר יבוא ניסיוני של 1000 מכוניות מיני לישראל • שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ , יבוא מכוניות הקוואדרוסייקל אושר לצורך פיילוט שנועד לבחון את יכולת ההשתלבות של כלי הרכב במערך התנועה העירוני בישראל.

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

משרד התחבורה פרסם היום קול קורא המזמין יבואני רכב לקחת חלק בניסוי שימשך כשנה בטרם תתקבל החלטה על יבוא סידרתי של כלי הרכב. במסגרת הפיילוט שיחל במהלך חודש אוגוסט יתאפשר לציבור הרחב לרכוש את מכונית הקוואדרוסייקל בכל אחת מסוכנויות הרכב שיקבלו אישור מיוחד לייבא את הרכב לישראל.

במסגרת הפיילוט שיחל במהלך חודש אוגוסט 2014, יתאפשר לציבור הרחב לרכוש את מכונית הקוואדרוסייקל בכל אחת מסוכנויות הרכב שקיבלו אישור מיוחד ממשרד התחבורה לייבא את הרכב לישראל.

השר כץ אישר את יבוא מכונית המיני, בעקבות המלצות צוות מקצועי , בינמשרדי שבחן את השימוש ברכבי הקוואדרוסייקל בישראל. תוכנית הפיילוט אושרה על ידי ועדת הניסויים, הבינמשרדית, המשותפת למשרד התחבורה והטכניון.

שר התחבורה ציין כי הפיילוט מבוצע במסגרת מדיניותו לעודד את השימוש ברכב חשמלי ולצמצם את זיהום האוויר של כלי הרכב. "מדובר בכלי רכב קטן ממדים העשוי להוות פתרון תחבורתי יעיל לצמצום הגודש, בעיקר במרכזי הערים ולהוות אלטרנטיבה לרכב הפרטי." הוסיף כץ.

כלי הרכב החשמליים, המכונים קוואדרוסייקל הם בעלי מבנה זעיר המאפשר להם להשתלב בקלות בתנועה, בדומה לכלי רכב דו- גלגלים. משקלו של כלי הרכב, ללא הסוללה החשמלית והמטען מגיע ל – 400 קילוגרם.

קרא עוד:

[postim]

בשלב הראשון תחוייב הנסיעה בכלי הרכב, ברישיון נהיגה לרכב פרטי (דרגה B) וביטוח. במהלך הפיילוט שימשך כשנה יאסר על כלי הרכב לנסוע בדרך בינעירונית ודרך מהירה והוא יוגבל לנסיעה בכבישים עירוניים בלבד.

משרד התחבורה פרסם היום קול קורא המזמין יבואני רכב לקחת חלק בניסוי, שימשך כשנה, בטרם תתקבל החלטה על יבוא סידרתי של כלי הרכב. היבואנים נדרשים להוכיח עמידה בדרישות אגף הרכב, לקבלת רישיון יבוא לרכב, כמקובל במשרד התחבורה. יצויין כי מספר יבואנים כבר הביעו את רצונם לקחת חלק בפיילוט.

במסגרת הפיילוט תשווק המכונית לציבור הרחב. כל לקוח שירכוש את הרכב יתבקש להשתתף בניסוי לפרק זמן של עד שנה מיום רישומו של הרכב בישראל ולעמוד בתנאים שנקבעו על ידי משרד התחבורה, בהם איסור להסיע יותר מנוסע אחד, חובת חגירת בטיחות וביצוע תחזוקה ושירות לכלי הרכב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell