בקרוב: תיאסר מכירת ביטוח בריאות בתשלום קבוע

המפקחת על הבנקים הפיצה בשבוע החולף טיוטת תקנה חדשה שתמנע מחברות הביטוח למכור ביטוח חיים למקרה מוות בתשלום קבוע לתקופה העולה על חמש שנים

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

באוצר מתכוונים לאסור על חברות הביטוח למכור ביטוח חיים לכיסוי של מקרה מוות במחיר קבוע לתקופה של יותר מחמש שנים.

כיום יכולים המבוטחים לבחור בין שני מסלולים: תשלום חודשי קבוע לכל אורך תקופת הביטוח או תשלום משתנה שהולך ועולה עם הגיל והסיכון האישי של המבוטח.

איש הביטוח והפיננסים חנוך הירשוביץ אומר כי רבים ממחזיקי ביטוח החיים בתשלום משתנה, אינם מודעים לעובדה כי כאשר יגיעו לגיל מבוגר, יתקשו מאוד לעמוד בתשלומי הביטוח.

לדוגמא: ביטוח שמחירו פחות ממאה שקלים לחודש בגיל צעיר, עשוי לנסוק ליותר מאלף שקלים בגיל מבוגר. זאת הסיבה שישנם אנשים שמעדיפים לבחור בתשלום קבוע, גם אם הוא יקר יותר בתחילת הדרך, בשל העובדה שהמחיר יוותר בעינו כל העת.

כאמור, בימים האחרונים הודיעה המפקחת על הביטוח כי החל מספטמבר הקרוב לא תוכלנה חברות הביטוח למכור ביטוחי חיים בתשלום קבוע לתקופה שעולה על חמש שנים. לדבריה, ישנם מבוטחים שמקטינים או מבטלים את ביטוח החיים בשלב מסוים. יוצא איפה שאותם אנשים ששילמו סכום גבוה בתחילה, לא עושים שימוש במלוא הזכויות שהוקנו להם כתוצאה מהתשלום.

הירשוביץ אומר כי מדובר בטעות. "המפקחת אינה מנסה לאזן בין צרכי המבוטחים, היא לוקחת אפוטרופסות על האזרחים הצעירים, אבל שוכחת להגן על בעלי משפחות גדולות ועצמאיים שזקוקים לביטוח חיים גם בגיל מבוגר. במילים אחרות היא דואגת לצעירים על חשבון המבוגרים. זו טעות".

הירשוביץ קורא לבעלי ביטוח חיים בעלות משתנה, לבדוק בדחיפות את האפשרות להמירו לתשלום קבוע בטרם תיכנס ההוראה החדשה לתוקפה בשל האפשרות לחסוך בסופו של דבר עשרות אלפי שקלים אם לא יותר.

טיוטת החוזר שהפיצה המפקחת בשבוע שעבר, ממתינה להערותיהן של חברות הביטוח עד לתחילת החודש הבא. החלטה סופית תתקבל עד מחצית אוגוסט.

אילוסטרציה: יונתן זינדל – פלאש 90

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן