איקאה משיקה את קטלוג 2017, שעומד בסימן המסר: "עוצב במיוחד בשבילכם". הקטלוג החדש של איקאה מעודד ציפיות חיוביות מהחיים בבית, כשהדגש בפריטי הריהוט והאביזרים המשלימים בקולקצייה החדשה של איקאה היא להפוך את חיי היומיום בבית לפשוטים ומהנים יותר והיא עושה זאת באמצעות רעיונות ופתרונות חכמים לכל חלקי הבית.

גם השנה בחרה איקאה לשים דגש על הדברים שמתרחשים סביב המטבח – משום שהמטבח הוא המרכז שסביבו נע הבית, בייחוד במשפחה החרדית מרובת הילדים ומכניסת האורחים שאצלה המטבח הוא הלב הפועם לארוחות משותפות, בישול עם ילדים ועוד. בקטלוג השנה, עשתה איקאה כמיטב יכולתה ליצור פתרונות לריהוט הבית שיסייעו לאנשים לפתח ציפיות חיוביות מהחיים בבית ומסייעת להם בפתרונות לבישול ואירוח.

איקאה מציעה כמה רעיונות שיכולים לסייע בהפחתת הלחצים כמו, להפוך בישול בחלל קטן למשימה פשוטה, לרענן מטבח כדי שיתאים לצרכים שלכם, או פשוט, ליצור את מטבח החלומות שלכם. איקאה רוצה שלאנשים יהיה אכפת יותר ממה שהם רוצים לעצמם ופחות מדעותיהם של אנשים אחרים. הרפו קצת מהמחשבות המטרידות והרשו לעצמכם ליצור כל חלל שתרצו המתאים בדיוק לצרכים האישיים שלכם.

הקטלוג השנתי, כמו רבים לפניו, מתמקד בפתרונות לחיי היומיום, כיצד לחיות בחללים קטנים ורהיטים פונקוצנלים וקומפקטיים, כיצד ליצור בית המתאים לקצב החיים שלכם וכיצד להפוך קיימות לחלק טבעי מהחיים. וכמובן, כיצד לעצב בתים בהם הילדים הם האנשים החשובים ביותר בעולם זאת על ידי כך שאיקאה מנסה לפתח רעיונות ומוצרים שיעזרו להם לשחק, ללמוד להירגע ולהתרכז בכל חללי הבית.איקאה - קטלוג

קטלוג איקאה הנוכחי עבר שדרוג מרענן בקונספט, כשהשנה, לצד המוצרים היפים והמעוצבים ושלל הידע של איקאה בנושאי עיצוב, קיימות וטיפים לחיי יום יום טובים יותר, הוא הפך למגזין בעל תוכן המכיל בפעם הראשונה 13 כתבות המשקפות נקודות מחיי היומיום.

לדברי שוקי קובלנץ, מנכ"ל איקאה ישראל: "הקטלוג השנתי של איקאה שואף להפוך את הפתרונות לריהוט הבית לפשוטים ליישום. ריהוט הבית עשוי להיות מאתגר, אבל זה לא חייב להיות קשה או מבלבל. באמצעות כמה רעיונות והצעות פשוטות ליישום, הדרך בה תרהטו את ביתכם יכולה להיות אישית ופונקציונאלית. בסופו של יום, אלו הם הצרכים והסגנון שלכם שחשובים יותר מהכל, אנחנו רק מושיטים לכם את המצרכים וכמה הצעות".

קטלוג IKEA לשנת 2017 מתפרש על 326 עמודים והוא יודפס ב- 219,000,000 עותקים על נייר שאושר על ידי ה- FSC, יתורגם ל- 32 שפות ויופץ ב- 48 מדינות.