המרכז הרפואי שערי צדק חנך בימים האחרונים מרפאה לטיפול בכף רגל סוכרתית שתפעל במסגרת המחלקה לאורתופדיה. המרפאה נחנכה במעמד הנהלת המרכז הרפואי, מייסד המרפאה ד"ר מתתיהו נוף ואורח הכבוד בטקס היה שר הבריאות הרב יעקב ליצמן.

שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן אמר בטקס כי המרפאה החדשה היא עוד נדבך בביסוס 'שערי צדק' כבית חולים על, ובעל חשיבות רבה לתושבי ירושלים והסביבה. כן ציין כי הינו סמוך ובטוח שהמרפאה החדשה תופעל במצוינות רפואית ותוך מתן שרות מעולה, כפי שבשערי צדק יודעים לעשות וכמו שבא לידי ביטוי בכל היחידות הרפואיות הפועלות בבית החולים.

כף רגל סוכרתית הינה זיהום, כיב או הרס רקמות עמוקות בגפה התחתונה של חולה סוכרת. מדובר בבעיה נפוצה הפוגעת קשות באיכות החיים של חולי הסוכרת ומהווה מכשול משמעותי בטיפול במחלה. פצעי כף הרגל הסוכרתית גורמים לפגיעה בתפקוד היומיומי, נכות, תחלואה חמורה ובמקרים קשים אף קטיעת גפה ומקרי קיצון מוות.

המרפאה הוקמה על ידי ד"ר מתתיהו נוף, מטובי המומחים לטיפול בכף רגל סוכרתית, שהצטרף לאחרונה לשערי צדק. לדבריו: "הטיפול במחלה דורש עבודת צוות והתייחסות רב תחומית. המרפאה תשתף פעולה עם המחלקה לכירורגיה פלסטית, המחלקה לכירורגית כלי דם, המחלקה לאנדוקרינולוגיה, לצד אחיות מומחיות לטיפול בפצעים, ועובדת סוציאלית, ייעוץ תזונתי ופיזיותרפיה".  צוות המרפאה כולל את ד"ר נחום גרינברג, אורתופד בכיר, המסביר כי "הטיפול בכף רגל סוכרתית כולל טיפול בזיהומים, הטריות וניתוחים  לצד הדרכה וייעוץ למטופלים כיצד למנוע זיהומים וסיבוכים מהמחלה".

סוכרת היא מחלה כרונית שכיחה המהווה נטל כבד על מערכת הבריאות. היארעות הסוכרת בישראל כמו גם בעולם נמצאת במגמת עלייה עקבית. בשנת  2011 היוותה סוכרת את סיבת המוות הרביעית בישראל, ו-5.4% מכלל הפטירות (2,196 פטירות) יוחסו למחלה. 10% מן האוכלוסייה חולים במחלת הסוכרת, וכ-30% מהם יפתחו בשלב כזה או אחר כף רגל סוכרתית". ההערכה היא כי כ-50% מקטיעות הגפיים התחתונות קשורות בסוכרת.