למהדרין שמחפשים מהדרין

להגדיל הכנסה בלי לצאת מהמסגרת. אפשרי? יריד תעסוקה ייחודי למשרות תורניות בתשובות לכל השאלות

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

כבר 8 שנים שזאב ש., אברך ירושלמי, חובש את ספסלי הכולל בוקר בוקר. עד עתה משכורתה של רעייתו ומלגת הכולל הצליחו לרוב לספק את צרכי היומיום, אולם ככל שהתרחבה המשפחה וההוצאות גדלו, מצאה עצמה משפחת ש. בפני צומת מבלבלת: יש צורך בהכנסה נוספת, זה ברור. אך מהיכן? בעצת רבו התקבלה ההחלטה להישאר במסגרת הכולל בשעות הבוקר, ולחפש עבודה המתאימה לו לשעות אחה"צ. נשמע פשוט? לא ממש. לזאב היה קריטריון ברור והוא עמד עליו בכל תוקף: העבודה תהיה משרה בסגנון תורני בלבד. הוא אינו מעוניין להחליף את החממה המוכרת לו, והצורך ביציאתו למחצית יום עבודה לא יכשיר כל אמצעי, ומקומו יישאר בתוככי הקהילה. גם אחר הצהריים.

זאב ש. הוא רק דוגמא לרבים כמוהו, המבקשים להגדיל את הכנסתם החודשית על מנת להתפרנס בנחת, אך שואפים לעשות זאת בתוך אותם ארבעה קירות מוכרים, של הקהילה וצביונה. הם מחפשים משרה בתחום תורני, ומלבד אופייה של המשרה רבים מהם גם מבקשים לשלב את לימודיהם בכך. הצורך מוכר ונפוץ, אך קשה לומר כי מציאת משרה כזו בתנאים כה מגבילים היא משימה קלה, בפרט שבתחום כזה, קשה לדעת לאן לפנות כדי להיעזר.

מול הצורך הזה, ביקשו במרכז 'כיוון' לספק מענה אמיתי לגברים ירושלמים הנמצאים במסגרת תורנית כלשהיא ומבקשים משרה מתאימה במקביל. במרכז 'כיוון' יוצאים ביריד 'תעסוקה למהדרין', יריד ייחודי וראשוני, שמטרת העל שלו היא לסייע לכל אותם מחפשי עבודה מן הסוג המדובר, ולספק להם את כל המידע, הסיוע והאפשרויות להשתלב במשרה כלבבם.

יחיאל אמויאל, מנכ"ל מרכז כיוון, מדבר על הקו המנחה את המרכז. "אנו חותרים להגיע לכל פלחי האוכלוסייה, ולספק מענה אמיתי לצרכים האינדיבידואלים לכל חלק שבה. אחת הדרכים בה אנו מצליחים ב"ה לסייע, אלו הם ירידי התעסוקה שלנו". בכיוון מופעלים מידי תקופה ירידי תעסוקה מגוונים בקשת רחבה של תחומים מעולמות תוכן שונים. משרות הייטק, הכשרות מקצועיות לנשים, משרות תחבורה ועוד. ירידים אלו פונים בכל פעם לקהל יעד אחר, וכל סיום מוצלח של יריד מקדם את זה שאחריו- שיפנה לקהל היעד שלו ויסייע בכלל הכלים והאפשרויות לצרכיו בהתאמה.

"כעת אנו מפיקים יריד בתחום חדש ומאתגר, 'תעסוקה למהדרין'." ממשיך יחיאל אמויאל. "הכנס מותאם בכל הפרטים ולו הקטנים ביותר, לאוכלוסיית הגברים המוזמנת ליריד, בו יוכלו המשתתפים ללמוד על עולם התעסוקה התורני, לטעום מכלים מקצועיים שונים ואף להגיש מועמדות למשרות מתאימות".

ביריד המתוכנן ליום חמישי, י"ד טבת, (12.1.17), ישתתפו באי היריד בהרצאות תוכן מרתקות על עולם התעסוקה התורני, על הכשרות נדרשות הקיימות בו כמו הכשרה לסת"ם, כשרות, שחיטה ועוד. ביריד שותפים מעסיקים רבים מתחומים תורניים, כמו: הרבנות הראשית במועצה הדתית בירושלים, מכון בית אל המכשיר ומעסיק סופרי סת"ם, ארגוני קירוב כמו אילת השחר וחברותא, יד אליעזר בפרויקט חונכות לבחורים מתקשים בלימוד, רשתות הספרים החרדיות המובילות אור החיים ויפה נוף פלדהיים, ועוד מעסיקים מן הקשת התורנית המציעים סגנונות שונים של משרות המותאמות לבאי היריד. המעסיקים השותפים יפגשו במשתתפי היריד בדוכנים מיוחדים, בהם יערכו היכרות עם בית העסק שלהם ויציעו משרות פנויות. במקביל, לצד כיבוד ליל שישי עשיר, יועמדו לרשות המשתתפים חדרי יעוץ אישי, חדרי אבחון מקצועי לנטיות תעסוקתיות, כישורים ויכולות, וסדנאות מרתקות להצגה עצמית וראיון עבודה.

היריד יתקיים במרכז 'כיוון' רח' הצבי 15 י-ם, ביום חמישי י"ד טבת, בשעה 17:30. לפרטים והרשמה: 073-3202407.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן