תחילה תוכנס המערכת לשימוש במיוני 'טרם' בירושלים * מערכת זימון התורים מיועדת למקרים שאינם דחופים ומסכני חיים * היוזמה החדשה צפויה להקל על חולים הזקוקים לטיפול רפואי דחוף אשר סובל דיחוי קל תוך חלון זמן קצר

מהפכה בתחום הרפואה הדחופה בירושלים;  רשת 'טרם' תאפשר זימון תורים לשירות רפואה דחופה 24 שעות ביממה, עם התחייבות לקבלת טיפול מיידי וללא צורך גם בהמתנה הקצרה המקובלת. מבחינת המקרים המגיעים כיום למוקדי הרפואה הדחופה, עולה כי חלק ניכר ממקרים אלו, אינם בעלי דחיפות מיידית, ועל כן ניתן לתזמן את מועד הביקור לתור אישי, שיינתן בחלון זמן קצר, ולמנוע כל צורך בהמתנה מיותרת במיון. ד"ר דוד זלוטניק מנהלה הרפואי של הרשת מסביר:  “מספר משמעותי מהמקרים המגיעים כיום לטיפול דחוף כגון – חתך המצריך תפירה, חום, כאבי גרון וכד' צריכים להיבדק ולקבל טיפול "דחוף" בפרק זמן סביר, אך ללא ספק, היכולת לקבל תור תוך שעה – שעתיים ולדחות את הביקור בזמן קצר אין בה סכנה, ולהיפך – תשפר את השירות בצורה משמעותית לנוחות המטופל". ד"ר זלוטניק ממשיך ומדגיש, כי "כאשר מדובר במקרים בהם קיים חשש לסכנה מיידית, כגון- כאבים בחזה,  קוצר נשימה, אפטיות, התקף אלרגי וכדומה, יש להגיע במיידי וללא שהות".

השירות החדש יונגש באמצעות אתר 'טרם', בו ניתן יהיה לצפות בתורים הפנויים בטווח של שעות בודדות, ובכך להגיע ישירות אל הרופא לאחר מיון ראשוני מיידי על ידי  פאראמדיק, וללא צורך בזמני ההמתנה אל הרופא. תחילה תוכנס המערכת לשימוש במיוני 'טרם' – רוממה והטיילת בירושלים, ובמהלך החודשים הקרובים צפויה להיכנס לשימוש ב 23 סניפי טרם ברחבי הארץ.

מנכ"ל מיוני 'טרם' מסביר, כי"מדובר בבשורה גדולה בעולם הרפואה הדחופה בישראל. בארה"ב הוכנסה המערכת דומה לשימוש בחלק מחדרי מיון הגדולים, והיא זוכה להצלחה רבה. כחלק מהשירות של 'טרם' אנו מנגישים לציבור את שירותי הרפואה הדחופה, ואנו מזמינים את הציבור להזמין תורים בכל מקרה שאינו מסכן חיים. יודגש, כי המערכת החדשה אינה מונעת ממטופלים להגיע כמקובל גם ללא תור ולהתקבל תוך זמן קצר כפי שקורה היום".

כיום מטפלת 'טרם' בלמעלה מ-750,000 מטופלים בשנה במסגרת הרפואה הדחופה, ב 23 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ.

אל מיוני 'טרם' ברחבי הארץ מגיעים חברי קופות החולים הנזקקים לטיפולים דחופים, המבקשים לקבל טיפול מקצועי ואיכותי ללא זמני ההמתנה הארוכים, המאפיינים את חדרי המיון בבתי החולים. ל'טרם' הסדרים עם כל קופות החולים כאשר מהמטופל נדרשת השתתפות עצמית נמוכה משמעותית מאגרת חדר מיון.

במיון 'טרם' ניתנים שירותים מגוונים בידי בכירי אנשי המקצוע הרפואיים תוך שילוב מעטפת רחבה של שירותי מעבדה והדמיה, לצד טיפולים מגוונים הניתנים בידי רופאים בכירים. על פי נתוני 'טרם' נמנע מרוב רובם של המטופלים עם הגעתם ל'טרם', הצורך בהגעה לחדרי המיון הסואנים, והם משלימים את הטיפול המקצועי במסגרת מיון 'טרם' בתוך כשעה בלבד.

'טרם' מובילה 30 שנה את תחום הרפואה דחופה בקהילה בישראל והראשונה שיישמה ופרסמה לציבור מדדי איכות מקצועיים בתחום