את המעמד כיבדו בהשתתפותם סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, ר"ע ב"ב הרב חנוך זייברט וסגניו הרב אברהם רובינשטיין והרב מנחם שפירא * האורחים הביעו את הערכתם לפעילות בראשות מנכ"ל שתילים הרב ישראל רייסנר

במעמד אישי ציבור נכבדים התקיימה חנוכת הבית למרכז החינוך התורני העל יסודי 'אוהליך' שע"י שתילים.

את המעמד כיבדו בהשתתפותם סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, ר"ע בני ברק הרב חנוך זייברט סגני ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין מ"מ ראש העיר והסגן הרב מנחם שפירא והרב יהודה הלוי משנה למנהל אגף החינוך בעיריית ב"ב.

מרכז חינוך תורני על יסודי "אוהליך" בני ברק הינו ישיבה לחינוך מיוחד לנערים בעלי קשיים רגשיים, התנהגותיים ונפשיים. המסגרת נותנת מענה לימודי רחב, ומשלים פערים לימודיים נחוצים. במקביל מעניקה טיפולים רגשיים, פעילויות העשרה וליווי טיפולי-מקצועי לפי הצורך.

מרכז חינוך מונה כ-90 תלמידים בגילאים 13-21. כל כיתה מתאפיינת ונבנית לפי גיל ומאפיינים תפקודיים ורגשיים ספציפיים, וכיתות בעלות גוון פסיכיאטרי.

חלק מנערים שנפלטו ממערכות החינוך הפורמאליות וחלקם אף מהמשפחה הגרעינית ומהקהילה. המחנכים והצוות הטיפולי מהווים מודל הורי לנערים ונמצאים איתם בקשר בכל שעות היממה, וכן נמצאים בקשר רציף עם הגורמים הטיפוליים, המשפחות של ומקומות העבודה של הנערים.

במהלך מעמד חנוכת הבית נשא דברים מנכ"ל 'שתילים' הרב ישראל רייסנר שאמר בין היתר: "אלא תולדות משה ואהרון" מלמד רש"י כל המלמד את בן חברו תורה כאילו ילדו… וכאן במקום זה יותר מאבא ואמא, יותר מההורים, מגילות של סיפורים ואירועים אפשר לכתוב על הקשר ההדוק שבין המחנך לתלמיד, בין הצוות המקצועי לתלמידים. הייחודיות במקום זה הוא שמעבר לזמן הלימודים התלמידים נמצאים בקשר רצוף עם הצוות בשבתות וחגים".

הרב רייסנר הוסיף "אני רוצה להודות לעירייה זה לא עוד עירייה שעושה את מה שחייבת. יש כאן את מחלקת הנוער שמכירה את כל התלמידים ודואגת להם באופן אישי. המעבר למבנה החדש משפיע לטובה על תלמידים וגם על כך תודתנו".

ראש עיריית ב"ב הרב חנוך זייברט הודה בנאומו על הפעילות של 'שתילים' ואמר "כאן נותנים לתלמידים את מה שחסר להם. את התחושה שאוהבים אותם. אני גאה להיות חלק מאהליך, נקוה שיזכו להקים בתים טובים".

מנהל המרכז התורני הרב נתן צבי פינקל ציין את הכרת הטוב לראש עיריית בני ברק "על העמידה העקבית לצרכי התלמידים. הרב פינקל סקר בפני האורחים הרבים את המבנה החדש ועל מגוון הפעילויות החדשניות בתחומים החינוכיים והטיפוליים  הנעשות בין כותליו.

רגעים מרגשים במיוחד היו כאשר תלמיד המרכז התורני 'אוהליך' סיפר לאורחים הנכבדים על הדרך הארוכה שעשה עד שהגיע למקום זה ועל אהבה הרבה שמרעיפים עליו.

תלמיד 'משכנותיך' הודה לצוות הנפלא על השקעתם  ועבודתם הרבה.

לסיום נשא דברים סגן שר החינוך הרב מאיר פורוש אשר ציין בשביעות רצון רבה את העובדה "שכל ילד צריך ומקבל את התמיכה בצורה שלו בדרך שלו. מרגש לראות את הנערים כאן – העשיה הגדולה והענקית שרואים כאן.  היסודות שהניח המנכ"ל הרב רייסנר עם הלהט והרגש שיש רק לו, מביאים את ההצלחה הגדולה. אני מברך אותכם שתצליחו בכל מעשה ידיכם".IMG_0096

IMG_0119

IMG_0129

IMG_0205

IMG_9757

הרב פורוש מקבל תעודה מהמנכל -שתילים - אוהליך

IMG-20170508-WA0011