את הדברים אמר הגרי"י פינקוס שליט"א, מרבני הקהילה באופקים

יציבותה ונאמנותה של מכבי שירותי בריאות היא עובדה ידועה זה מכבר בכל רחבי הארץ, וכך גם ביישוב אופקים. הפעילות האינטנסיבית של הנהלת המרחב של מכבי מתבטאת בכל התחומים הן בשירותי רפואה והן בפעילויות קידום בריאות, והכל מתוך חשיבה והתאמה תרבותית מושלמת לקהילה החרדית. בשבועות האחרונים העובדה הזאת מוכיחה את עצמה פעם נוספת, חברים רבים מצטרפים למכבי שירותי בריאות.

מכבי פועלת בתיאום מלא עם רבני הקהילה החרדית. בחודשים האחרונים מקיימת מכבי התייעצויות שוטפות עם רבני הקהילה החרדית ועם הגרי"י פינקוס שליט"א ורעייתו הרבנית פינקוס תליט"א, על מנת להתאים את שירותי הרפואה ביישוב לכללי ההלכה ולאורח חיי הקהילה החרדית. ובמכתב מיוחד שכתב הגרי"י פינקוס שליט"א מציין כי מכבי מתואמת לחלוטין עם כללי ההלכה.

במהלך ההתייעצויות אף הגיעה הנהלת מכבי שירותי בריאות באופקים לביקור אצל הגאון רבי ישראל יעקב פינקוס שליט"א על מנת להציג את ההתאמה של שרותי הרפואה ופעילויות קידום הבריאות לאורח חיי הקהילה החרדית. במפגש השתתפו מנהל השיווק למגזר החרדי הרב משה שלזינגר, ומתאם קשרי הקהילה באופקים הרב יהושע יוליס.

הנהלת מכבי הציגה בפני הרב את התפתחות שירותי הרפואה באופקים ואת השינויים שנעשו להתאמת השירותים לאורח החיים החרדי. הגרי"י פינקוס התרשם מאד מההשקעה הגדולה של מכבי וציין כי הוא שמח לראות את ההבנה והכבוד שהנהלת מכבי רוחשת כלפי המגזר החרדי.

לאחר המפגש עם הרב, התקיים סיור במרכז הרפואי של מכבי בהשתתפות הרבנית פינקוס והרבנית יוליס ומנהלת התפעול הגב' ליאת שי ומנהלת המרחב הגב' עדי חדד. הרבנית פינקוס ציינה כי היא שמחה לראות את הרגישות הקיימת במכבי לצרכי משפחה החרדית ואת התאמת השירותים לצרכים אלו.

בשבועות האחרונים מסתמנת מגמה של הצטרפות חברים רבים למכבי כיוון שרואים בה קופה יציבה העומדת מאחורי זכויות חבריה. כחלק מההתקדמות ומהשירות לחברים,  הקימה מכבי בשנים האחרונות מרכז רפואי גדול ומרווח במרכז היישוב.

במרכז הרפואי ניתנים מגוון רחב של שירותים, כגון: רפואת משפחה, ילדים, אורתופדיה (מבוגרים וילדים),כירורגיה, א.א.ג, עיניים, פסיכיאטריה, קרדיולוגיה, תזונה ודיאטה, פיזיותרפיה, שירות אחיות, שירותי מעבדה, שירותי עו"ס,  US גניקולוגי, מרפאת שיניים מכבי דנט ובית מרקחת מכבי פארם. כמו"כ קיימים שירותי קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק במרכז הרפואי.

בנוסף, יש למכבי שירותי בריאות בשכונת בן גוריון באופקים מרפאה בקהילה עם רופא מהמגזר החרדי

ראש מחוז הדרום הגב' קרן שכטר: "מכבי היא קופה שמקיימת הבטחות, העומדת מאחורי זכויות חבריה ומעניקה להם בית יציב ונאמן, זאת הסיבה לכך שחברים רבים מצטרפים לשורותיה. מכבי תמשיך לצמוח ולהעניק לחבריה את השרות הטוב והמקצועי ביותר. תוך התאמה מושלמת לאורח חיי הקהילה החרדית ותוך הידוק הקשר עם רבני הקהילות."