החגים כבר מאחורינו והחורף כבר נוקש בדלת, כולנו מתפללים שיהיה לנו חורף מבורך בגשמים, אולם חורף יכול גם להיות לא נעים, אם גג הבית לא אטום כמו שצריך, מפני רטיבויות ונזילות, שעשויות להופיע עם הגשמים הראשונים. המומחים של טמבור מעניקים לכם עצות חמות לחורף נעים. קבלו את המדריך המלא שיעזור לכם להכין את ביתכם לחורף

רוקנו מרזבים וודאו שאין סתימות בחורי הניקוז במרפסת ובגג- מרזבים וחורי ניקוז עלולים להיסתם במהלך הקיץ מעלים יבשים ולכלוכים. התוצאה? המים לא זורמים וגורמים להיקוות של מים, שעלולים לחלחל למטה ולגרום לרטיבות. נקו היטב את המרזבים ודרכי הניקוז במרפסות ובגג, טאטאו חול, עלים ולכלוך שעלולים להגיע אל המרזבים או דרכי הניקוז ולסתום אותם. שפכו מים אל תוך המרזב כדי לוודא שהמים יורדים בחופשיות.

נקו את המסננים של המזגנים- ניקוי המסננים של המזגנים צריך להתבצע לפחות כל כמה חודשים, ואם לא ניקיתם אותם עד עכשיו, חשוב מאוד לנקות אותם מאבק אחרי שעבדו קשה כל הקיץ ולפני תחילת החורף, אז הם עובדים שעות נוספות כדי לחמם את הבית. ניקוי המסננים גם ישמור על המזגן שלכם וגם יעזור לכם לחסוך בחשמל. אחרי שסיימתם לנקות את המסננים, הדליקו את המזגן על חימום, כדי לוודא שהוא עובד כמו שצריך. לא תרצו לגלות שהוא לא מחמם באמצע הלילה הקפוא הראשון.

דאגו לאיטום הגג-  לפני הגשם הראשון, כשהגג עדיין יבש, חשוב לוודא שהוא אטום היטב, כדי למנוע נזילות בימות הגשם. אם גיליתם שחומר האיטום על הגג שלכם התבקע במהלך הקיץ, בצעו איטום מחדש. כיום אין צורך להביא איש מקצוע שיזפת את הגג, ותוכלו לבצע את האיטום בעצמכם בעזרת חומר הציפוי פוליגג של טמבור. פוליגג פוליאוריתן 320 החדש הוא חומר ידידותי לסביבה, שאינו פולט חומרים מסרטנים ומסייע לשמור על טמפרטורות נמוכות יותר בתוך המבנה. היתרון הגדול של הפוליגג החדש הוא בעמידות שלו – הוא אוטם את השטח לאורך זמן והוא עמיד גם במים עומדים. כלומר, אם אחרי הגשם נקוו שלוליות על הגג או המרפסת שלכם, פוליגג פוליאוריתן 320 מבטיח שהמים לא יחלחלו כלל למטה.
לפני יישום הפוליגג על הגג, חשוב להסיר חלקים רופפים ולנקות היטב את הגג מכל אבק ולכלוך בעזרת לחץ מים גבוה, כדי להבטיח היקשרות של החומר לגג. ודאו גם שקיימת בפינות הגג "רולקה" – שיפוע של זווית מסויימת לכיוון פתחי הניקוז. אחרי שהכנתם את הגג, אתם מוכנים להתחיל לצפות. על כל מ"ר שאתם רוצים לאטום, אתם זקוקים ל-200 ג' חומר. אחרי שקניתם את החומר, ניגשים ליישום השכבה הראשונה. דללו את החומר ביחס של 15% מים ומירחו את השכבה בעזרת מברשת או רולר. לאחר הייבוש מורחים 2 שכבות נוספות ללא דילול.

 

לא בטוחים איך להשתמש בפוליגג? זקוקים לייעוץ מהמקצוענים? אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים של טמבור בטלפון: *6477