גדולי ישראל שליט"א: "מצוות מתנות לאביונים בהידור רב היא על ידי בית התבשיל אשר שולח את הסעודה בעצמה לאלפי האביונים"

מרן פוסק הדור בעל 'שבט הלוי זצ"ל:"עיקר מצוות מתנות לאביונים לפי ציווי חז"ל הוא סעודת פורים, נמצא ש'בית התבשיל' אשר שולח את הסעודה בעצמה לאלפי האביונים – היא הצדקה המושלמת והמהודרת בפורים, וקיום מצוות מתנות לאביונים בהידור רב ובשלמות ● במטבח בית התבשיל הכינו תפריט מיוחד לסעודות החג ויגדלו את כמות המנות שיישלחו לבתי הנצרכים בעיצומו של יום הפורים ● תורמים לבית התבשיל סעודות פורים וזוכים במצוות מתנות לאביונים כהלכה בו ביום

מגבית מתנות לאביונים עבור 'בית התבשיל' נמצאת בימים אלו בעיצומה, לקראת ימי הפורים וסעודות הפורים ש'בית התבשיל' תחלק לנצרכים בו ביום. לקראת מגבית הפורים יצאו גדולי ישראל שליט"א בקריאה נרגשת לפעול ולסייע ל'בית התבשיל', שכן כפי שהעידו עיקר מצוות מתנות לאביונים הוא סעודת פורים, כאשר 'בית התבשיל' אשר שולח את הסעודה בעצמה לאביונים – היא מצוות מתנות לאביונים בהידור רב.

ואכן, הדים רבים נרשמו בציבור כולו לנוכח קריאת הקודש של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א להרים תרומת 'מתנות לאביונים' ל'בית התבשיל', אשר יספק את סעודות הפורים בו ביום למאות ואלפי אביונים, הן בחדר האוכל המרכזי של בית התבשיל והן בחלוקה ישירה לבתי הנזקקים לסעודת פורים בו ביום, ביום חמישי י"ד אדר –  פורים דפרזים בכל רחבי הארץ וביום שישי ט"ו אדר – פורים דמוקפין בירושלים.

על קריאת הקודש חתומים מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א, מרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א, מרן הגר"נ קרליץ שליט"א, מרן אדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, מרן הגר"ש בעדני שליט"א וכ"ק מרן אדמו"ר מטשערנוביל שליט"א.

בקריאת הקודש למען "בית התבשיל" מציינים גדולי ישראל שליט"א כי "להוי ידוע, כי ביום הפורים משפחות שלמות ובתוכם ילדים רבים, רעבים לסעודת פורים כפשוטה ואין ידם משגת למשתה ושמחה ומצפים לזאת בכליון עיניים". לדבריהם, "מחמת שעיקר מצוות מתנות לאביונים לפי ציווי חז"ל הוא סעודת פורים, נמצא ש'בית התבשיל' אשר שולח את הסעודה בעצמה לאלפי האביונים – היא הצדקה המושלמת והמהודרת בפורים, וקיום מצוות מתנות לאביונים בהידור רב ובשלמות, כאשר בזכותם לא יישאר שום יהודי בישראל בחרפת רעב ל"ע בעיצומם של ימים אלו. והנה כאשר 'בית התבשיל' מאכיל בו ביום נפשות רעבים ועוד שולח לביתם של האביונים בדרך כבוד בו ביום, חיוב גמור להחזיק מפעל קדוש כזה הפועל בשליחותנו ובשליחות הציבור כולו".

כחלק מהיערכות הנרחבת לקראת חג הפורים יכין המטבח המרכזי של בית התבשיל מספר רב של מנות לסעודת היום, כדי להגדיל הן את מספר המשפחות שיסתייעו על ידי 'בית התבשיל' בסעודות חמות והן במספר המנות אשר יחולקו לנצרכים על מנת שיספקו את כל צרכי סעודות הפורים – לילה ויום. כמו כן משקיעים במטבח בית התבשיל בתפריט גורמה ייחודי שיבושל ע"י שף בעל שם ויכלול מנות גורמה מיוחדות על מנת  שסעודות אלו יהוו בהחלט מתנות לאביונים וסעודת פורים בהידור רב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן