החלו ההכנות הלוגיסטיות לקראת יציאת המחנה הרפואי של 'חיים לילד' לשוויץ

לקראת יציאת עשרות חולי CF ובני משפחותיהם למחנה הקיץ הרפואי שמארגן 'חיים לילד' בשוויץ, החלו ההכנות וישיבות העבודה * יו"ר 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר "אנו נערכים בכוחות מתוגברים לקראת יציאת מחנה הנופש זו השנה העשרים ואחת, ועדים לביקוש שגובר"

ההכנות לקראת יציאת מחנה הקיץ הבריאותי של ארגון 'חיים לילד' הולכות ונשלמות. בעוד שבועות אחדים יעלו עשרות חולי סיסטיק פיברוזיס על המטוס שיוביל אותם מלווים בצוות רפואי לשוויץ, שם יתארחו במשך שלושה שבועות במחנה קיץ בריאותי שישלב בין ההנאה לבין סיוע של ממש לבריאותם של החולים. המחנה מתקיים זו השנה העשרים ואחת, לאורך שלושה שבועות רצופים – משך הזמן שרופאים מומחים קובעים שהוא הכי יעיל לשיפור סיבולת לב-ריאה ולהפחתת אשפוזים עתידיים.

השנה, כמו בשנים רבות, מתקיים המחנה הרפואי בעיירה הציורית פרפן, על צלע ההר המטפס מהעיר הגדולה חור, אל העיירה לנצרהיידה.

"חיים לילד" שוכר את המלון על כל חדריו ואולמיו, למשך כארבעה שבועות: שלושה שבועות של המחנה ושבוע להכשרת המלון על ידי צוות של רב ומשגיחים לפני המחנה ולהחזרת המלון אל מכונו לאחריו.

מלון "פוסט" המפואר בעיירה פרפן, נמצא במקום שהוא בגובה כ-1560 מטר מעל פני הים, עם אוויר צלול להפליא, באזור עם מעט מאוד מכוניות, מקום המשקיף אל נופים מרהיבים.

המחנה מגובה על ידי רופאים ופיזיותרפיסטים-ריאתיים, עם פיקוח רפואי צמוד. גננות מטפלות בילדים הקטנים. תוכניות עשירות ומרתקות, מנעימות את הימים.

באזור המלון ישנם רכבלים המגיעים לנופים מדהימים ביופיים. בנוסף, בחלק מזמן השהייה במלון יהיה אוטובוס צמוד למלון, כדי לדרבן את הקבוצה לצאת להליכות רגליות בנופים חדשים ומאתגרים לצידי נחלי מים מפכים. הליכות אלה, כפי שהוכח, משפרות ללא הכר את סיבולת לב-ריאה ויש להן השלכה דרמטית על בריאות המתרפאים.

בישראל חיים קרוב לשמונה מאות חולים במחלת סיסטיק פיברוזיס שהינה מחלה ריאתית קשה. מה שמובן מאליו לכל אדם מן השורה, הנשימה, אינה משימה פשוטה עבור חולי CF שנלחמים על כל נשימה ונשימה. הטיפולים אותם עוברים החולים, קשים ומפרכים את הגוף והנפש.

בימים האחרונים נפגשו ראשי 'חיים לילד' עם מנכ״ל סוויס וורלד קרגו בישראל מר אלי גרוס בכדי לסכם את הפרטים הלוגיסטיים הכרוכים בשינוע הציוד הרב למחנה ובו מכשור רפואי רב, טונות מצרכים ומוצרי יסוד.

מר גרוס פישט את הליך שליחת המטען הגדול, התאים את תאריכי המשלוח והביע נכונות, לפצל את המשלוח ולהתאים אותו לזמן הגעת צוות ההקמה וההכשרה למלון. זה אמור להיות שלב השיגור הראשון. אחרי יומיים מגיע עוד משלוח, ושוב משלוח נוסף, וכך, עד להגעת הקבוצה למלון.

בכדי להקל מעל מארגני 'חיים לילד' את הפרוצדורה, נמצא מר גרוס בקשר ישיר עם החברה המאחסנת את המצרכים המצוננים עד לשליחתם לשוויץ, ובקשר ישיר עם ר' יוסי לנדאו מ-ב.ס.ד. שילוחים בינלאומיים העושה את מלאכתו זה למעלה מ 15 שנה בשליחת המטען הגדול והיקר של 'חיים לילד' לשווייץ, בצורה מקצועית ואחראית.

כמו כן התכנסו חברי הוועדה המכינה של מחנה הנופש הבריאותי לישיבת עבודה על מנת לסכם את הנושאים שעל סדר היום.

מחנה הקיץ הבריאותי נערך תחת השגחה רפואית מלאה, ובמהלך המחנה נמשך הטיפול הרפואי בחולים בידי צוות הרופאים שנלווה למחנה באמצעות 'חיים לילד'. אוויר פסגות הרי שווייץ, הוא האולטימטיבי עבור חולי ריאה.

לדברי יו"ר ארגון 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר "אנו נערכים בכוחות מתוגברים לקראת יציאת מחנה הנופש זו השנה העשרים ואחת, ואנו עדים גם לביקוש שגובר משנה לשנה, ועושים את מירב היכולת להיענות לבקשות, חרף העול הפיננסי הכבד".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *