יש עתיד: באופן תקדימי • שופטת בית המשפט קבעה "חרדים אינם סוג ב"

בשיאו של דיון על תביעת ביטוח בבית המשפט בתל אביב הודיעה השופטת כי חרדים אינם פחותים ממגזרים אחרים במדינת ישראל וקבעה פיצוי של למעלה ממיליון ש"ח

צחי אינו מקרה יוצא דופן, בחור חרדי בן 26 שנישא לא מכבר ולומד בכולל . לפני כשנה הוא עבר תאונת דרכים מורכבת בה נפגע בצורה קשה. עוד בשלבי החלמתו הוא פנה לחברת הביטוח מהמובילות בישראל בה היה מבוטח, על מנת לברר את גובה הפיצוי לו הוא זכאי. צחי הוכה בהלם  והושפל. הוא קיבל הצעה מבישה לפיצוי. כששמע את הטיעון בו התהדרה חברת הביטוח, בשבילו זה כבר היה יותר מידי והוא פנה לייצוג משפטי. לטענת חברת הביטוח כיוון שהוא חרדי, כושר ההשתכרות העתידי שלו מוגבל מאוד ועתיד להיות נמוך במשך כל חייו ומכך משתקפת הצעת הפיצוי הנמוכה.

פנינו לעורך דינו נתנאל רוט העוסק בתחום הנזיקין ובתביעות ביטוח בפרט המייצג את התובע:"לצערי הרב הוא נפצע בתאונת דרכים בצורה קשה. מתחילת הדיונים בתיק, חברת הביטוח הקפידה לציין כי הוא חרדי. לטענתם הוא למד בישיבות וללא השכלה אקדמאית קודמת ולכן הוא זכאי לפיצוי בגובה של בקושי 30% מהפיצוי המגיע למקבילו במגזר הכללי וכתוצאה מכך חברת הביטוח הגישה הצעה מבישה לסיום התיק. זה קומם אותנו, הודעתי לשופטת עוד בשלב מוקדם של הדיונים שבחור חרדי לא שווה פחות מהאחר ועתידו לפניו ולכן נלך בתיק הזה רחוק ככל שנדרש כיוון שמגיע לו את מלוא הפיצוי עבור הפסדי השתכרות עתידיים והמקרה שלו הוא מקרה מייצג של כל האוכלוסייה החרדית באשר היא".

עורך הדין רוט ממשיך : "כיום  אי אפשר להישאר יותר בעולם העתיק והסטיגמתי. ניהלתי בתיק מלחמות חוזרות ונשנות. אני שמח כי השופטת הבהירה בצורה חד משמעית ובצורה תקדימית לחברת הביטוח שחרדים אינם שונים ואינם סוג ב'. היא הציעה פיצוי על סך של למעלה ממיליון ₪ והמליצה בחום לחברת הביטוח לקבל את הצעה תוך הבהרה כי, מה שהיה לא יהיה יותר ושהיא מתנגדת נחרצות לבידול בין חרדים לאחרים בבית המשפט והתובע יכול כשאר בני גילו לממש את פוטנציאל ההשתכרות שלו בדיוק כמו עשרות אלפי חרדים אחרים היא חזרה והדגישה כי אפליה והדרה לא בבית המשפט"

בכל מקרה של פגיעה חלילה או רשלנות רפואית מוטב להצטייד בעו"ד המתמחה בתחום על מנת שגם אתם תקבלו את המגיע לכם.

 

 

5 תגובות

שכחתם שכמובן יש צורך בהיתר מדיינים קודם פנייה לערכאות.
הרי בבחור חרדי עסקינן…

באיזה חברת ביטוח מדובר ?

ציינו באיזה חברת ביטוח מדובר , אסור שזה יעבור להם בשתיקה

השאלה מה ההלכה אומרת זה שניצחת בבית המשפט עדיין לא עושה את הכסף שלך!
ואני אסביר הפיצוי בבית המשפט מורכב א. מפיצוי על הכאב והנכות והמוגבלות
ב. אובדן כושר השתכרות ! מקוממת גישת חברות הביטוח שכל חרדי אמור להשתכר פחות זו חוצפה משום שיש עשרות אלפי חרדים עצמאים שמשתכרים המון בלי ליבה ואקדמיה וכן אלפי מנהלי מוסדות וארגונים כך שזה אינו נכון ,וכן אלפי חרדים שכן הלכו לאקדמיה ומתפרנסים יפה
אולם מי שלא התכוון לצאת לעבוד ותורתו אומנתו צריך לתמחר את אבדן כושר השתכרות
נגיד לפי ר"מ בישיבה אבל לתבוע לפי מתכנת היי טק ? לא בטוח שזה תופס הלכתי
בכל מקרה צריך לשאול דיין!

למה אתם לא מציינים את שם חברת הבטוח, זה ממש בור ברשות הרבים…

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו