מעל 30 נהגים ברכבת ישראל הצהירו ביממה האחרונה על 'מחלה' ומומחי תעבורה ציינו כי קיים חשש מעומסים כבדים לקראת חזרת החיילים מבסיסם לקראת יום הכיפורים, מחר בערב • הסיבה: שביתת נהגים בלתי מוכרזת שהחלה אתמול • הפגיעה העיקרית: באזור המרכז ודרומה

דוברות רכבת ישראל הודיעה כי במהלך היממה האחרונה הצהירו למעלה מ-30 נהגי רכבות, בעיקר מאזור לוד ודרומה, על מחלה.

התופעה שהחלה אמש הביאה לביטול רכבות נוסעים מבאר שבע לדימונה ובכיוון ההפוך, ובמהלך הערב לביטול מספר נסיעות במרכז הארץ ובאזור ירושלים.

אם השביתה הבלתי מוכרזת תימשך גם מחר, צפויים שיבושים רבים, עומסים כבדים ורציפים הומי חיילים, משום שרבים משתחררים מחר בערב לקראת צום יום הכיפורים בביתם.
ביזנעס שימושי
מרכבת ישראל נמסר כי, "ביממה האחרונה הצהירו למעלה מ-30 נהגי רכבות נוסעים על מחלה. בעיקר מאזור לוד דרומה. הדבר החל אמש והביא לביטול רכבות הנוסעים מבאר שבע לדימונה ובכיוון ההפוך. מהבוקר התקבלו עוד הצהרות בגין חולי נהגים.

מזוהה כאן תופעה של התחלות של נהגי רכבות הנוסעים שמשמעותה בפועל – השבתה.

לאחר הפעלת הנהגים הכוננים ולאחר הערכת מצב שנערכה בחברה התברר שאין מנוס מסגירת קווי רכבות סדירות, למרות כל הניסיונות להימנע מכך.

"לקראת ערב יבוטלו הרכבות הבאות:

"קו בית שמש – מלחה מבוטל החל משעה 17:50 מבית שמש. קו לוד – הראשונים יבוטל החל מהשעה 20:07 מלוד.

"פירוט הרכבות המבוטלות בקו רעננה מערב – משה דיין: מרעננה מערב בשעה הקרובה; ממשה דיין בשעה 18:01;מרעננה מערב בשעה 19:29. אנו ממליצים ללקוחותינו להתעדכן באפליקציה ובאתר רכבת ישראל".

מועד עובדי הרכבת נמסר: "ועד העובדים לא נתן שום הנחיה ארגונית לעובדים 'להתחלות' או לעכב רכבות. אם אכן הודיעו עובדים רבים כל כך על מחלה, מוזמנת הנהלת הרכבת לבדוק את הסיבות שהובילו למחלות העובדים ולטפל בהן. שוב מדובר בניסיון של הנהלת הרכבת להכפיש את וועד העובדים".

בדיווח באתר ynet נמסר כי מספר הנהגים המתחלים כבר חצה את ה-35, מספר של למעלה מ-20% ממספר הנהגים שהיו אמורים להגיע לעבודה, וכי באורח פלא רובם תושבי הדרום.
מקור: http://bizzness.net/