על פי דו"ח חדש של פורום הכלכלה העולמית על עתיד עולם העבודה עם צפי לשנת 2022 חוזה היעלמות של עשרות מיליוני משרות. "רוב הכישורים הקיימים כיום לעובדים, לא יהיו מספיק רלוונטיים בשנת 2022"• אליהו דינוביץ מנהל פעילות תכנית ביז-אפ: "קיימת עליה משמעותית בביקוש לעובדים ובעלי מקצוע עם כישורים חברתיים טובים"

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות על עולם העבודה העתידי, טוענים כי 8 מתוך 10 ילדים שלומדים כיום בכיתות א, יעבדו במקצועות שלא קיימים עדיין. אך דו"ח חדש של 'פורום הכלכלה העולמית', מצביע על כך שתהליכים אלה יהיו מואצים יותר, וכבר בשנים הקרובות יעלמו משוק העבודה עשרות מיליוני משרות. לחצו לפרטים

לפי מחברי הדו"ח "בשנת 2022 רוב הכישורים הקיימים כיום לעובדים, לא יהיו מספיק רלוונטיים". בין המשרות שעומדות להיעלם יהיו עובדי הרכבה, עובדי מפעלים למיניהם, קופאים וטלרים בבנק, אך גם עובדים בתחומים אלקטרוניים ובהמשך גם תחום עריכת דין יעבור שינוי משמעותי.

כדי להיערך לשינויים הדרמטיים בשוק העבודה, ממליצים מחברי הדו"ח על רכישת כישורים חברתיים כמו מנהיגות והשפעה, יצירתיות, חשיבה ביקורתית, חדשנות, פתרון בעיות מורכבות, וכישורים דומים שיסייעו לחברות להתמודד עם המעבר לאוטומציה.

לדברי אליהו דינוביץ' מנהל פעילות תכנית ביז-אפ הפועלת בשיתוף קרן קמ"ח, הג'וינט והרשות לפיתוח ירושלים: "לצד הטמעה של תהליכים אוטומטיים וטכנולוגיות מתקדמות, קיימת עליה משמעותית בביקוש לעובדים ובעלי מקצוע עם כישורים חברתיים טובים יותר, שיוכלו להעניק ערך מוסף לחברות ולמעסיקים"

תכנית ביז-אפ שמסיימת בימים אלה מחזור ראשון ופותחת כעת את ההרשמה למחזור השני, נועדה להקנות ליוצרים עצמאיים ופרלינסרים מתחומי המדיה והעיצוב כישורים וכלים שיאפשרו להם להיות עצמאיים או עובדים אפקטיביים יותר. התכנית כוללת הכשרת עסקית וליווי מקצועי מעשי לאנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום העיצוב והמדיה ומסייעת להם לנהל עסק עצמאי בהצלחה.

"נכנסתי לתכנית במהלך היציאה שלי לדרך עצמאית, כמומחה שמתכנן ומייעץ מקוואות בארץ ובחו"ל" מספר משה גולדברג, יועץ ומתכנן מקוואות שהשתתף במחזור הראשון של תכנית ביז-אפ, "התכנית עזרה לי להגדיר את המומחיות שלי, לדעת איך למתג את עצמי, כיצד לפנות לבעלי עסקים, לבנות הצעות מחיר ובעיקר להרגיש בנוח עם עצמי לדרוש תשלום ראוי עבור מה שאני עושה".

כאמור, בימים אלה נפתחת ההרשמה למחזור ב' של התכנית שתתקיים במתחם 'ביזמקס' ותמשך שישה חודשים (סיון-חשון). מספר המקומות מוגבל.  לחצו לפרטים