צילום: משה שי / פלאש 90

סגירת שדה דב: ארקיע תפטר 250 עובדים; הוכרז סכסוך עבודה

בעקבות סגירת שדה דב חברת ארקיע מתכוונת לקצץ מעל מחצית צי המטוסים שלה, לפטר כ־250 מתוך 650 העובדים ולהשהות את עסקת רכישת מטוסי האיירבוס 330 שאמורה הייתה לקלוט בשנה שעברה. העובדים מאיימים להשבית את החברה

ההסתדרות הכריזה היום (שלישי) על סכסוך עבודה דחוף בחברת ארקיע, על רקע כוונת החברה לפטר מאות עובדים בעקבות סגירת שדה דב ולהוציאם כבר עתה לחופשה כפויה בת שבוע. מחר יקיימו העובדים אסיפות הסברה בכל מוקדי החברה בארץ, ובשל כך ייתכנו שיבושים בלוח הטיסות.

בהסתדרות מדגישים כי "על אף שביטחונם התעסוקתי של עובדי ארקיע הוסדר בהסכם הקיבוצי שנחתם בין הצדדים בשנת 2013, תוך התייחסות לאפשרות שתופסק פעילותו של שדה דב, עולה כי בכוונת החברה לבצע פעולות חד-צדדיות בהן פיטורי מאות עובדים, ללא שיתופה כמתחייב של נציגות העובדים.

בעקבות סגירת שדה דב חברת ארקיע מתכוונת לקצץ מעל מחצית צי המטוסים שלה, לפטר כ־250 מתוך 650 העובדים בחברה ולהשהות את עסקת רכישת מטוסי האירבוס 330 שאמורה הייתה לקלוט בשנה שעברה.

יו"ר החברה, אבי נקש, אמר אמש כי "במצב שנוצר בעקבות סגירת שדה דב לא רווחי לנו להפעיל את כל הצי שלנו. אנחנו חברה עסקית, ועסק צריך להיות כלכלי. המטרה היא למכור את כל חמשת מטוסי ה'אמבראר' שלנו, שפועלים בעיקר בקו לאילת אבל בקיץ מבצעים גם טיסות ליעדים קרובים באגן הים התיכון".

לדברי נקש הוצאת מטוסים אלה משירות וסגירת הפעילות של החברה בשדה דב תחייב את החברה לקצץ בשליש את כוח האדם שלה, כ־150 עובדים שעבדו בשדה דב ועוד כ־100 עובדים שהיו קשורים לצי מטוסי האמבראר. "זה לא יקרה מחר, אבל זה יקרה בחודשים הקרובים", אמר.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו