אילסטרולציה. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

סוכם: המיסוי החדש על שמנים ותחליפי דלקים ידחה

הדיון אודות התקנות הממסות ממיסים, תחליפי דלקים וחומרים נוספים, היה אמור להתקיים מחר, אך נוכח התנגדות מצד חלק מחברי הוועדה שסברו שלא נכון לדון בסוגיה כבדת משקל ללא דיון מעמיק בעת שכזו ובמסגרת ועדה זמנית, סוכם כי התקנות לא יעלו, והן ידחו בחצי שנה במידה ויתקיימו בחירות ובשלושה חודשים במידה ולא

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני הציג את הסיכום בפתח דיון הוועדה הבוקר: "ישבתי עם אגף התקציבים ורשות המיסים, לעניין צו הבלו והמיסוי הנוסף, מה שאמור לעלות מחר בדיון הוועדה, לפי מה שבדקתי, רוב החברים היו מצביעים נגד. מדובר על צו בעייתי, קשה, שבכדי להיכנס לפרטיו, צריך להיכנס למה כן משתמשים ומה לא משתמשים, וההשלכות על התעשייה, היו פניות רבות מצד מפעלים. מצד שני מדובר על תוספת של 450 מיליון ₪ לתקציב המדינה בתקופה של גרעון. זה נושא רציני. אמרתי לאוצר – אם אתם מתעקשים להביא, אצביע נגד ואני מאמין שגם רוב חברי הוועדה יצביעו כך, במידה ונגיע להסכמה, ולזה הגענו, הנושא ירד מסדר היום, לא נפיל את זה, זה יישאר תלוי ועומד".

"הגענו לסיכום, והוחלט שאם הולכים לבחירות זה ידחה בחצי שנה, ואם לא הולכים לבחירות זה ידחה בשלושה חודשים, על מנת שתקום ממשלה ותקבל החלטה מושכלת בעניין הזה. תמונת המצב היא כזו, שבהסכמה עם רשות המיסים ואגף תקציבים, אוריד את זה מסדר היום ונמתין לראות מה קורה. אנחנו לא מתחייבים מה נצביע, אך ממלכתית זה נכון, ניכנס לכל הפרטים ונקודות, בשיתוף כלל הגורמים הרלוונטיים".

"לצערי הרב", הוסיף גפני, "אנחנו באחת מנקודות השפל של הפוליטיקה הישראלית, אנחנו לא רואים קרן אור. ילכו לבחירות, ויבזבזו כסף, וישמיצו אחד את השני, מה יהיה? אותו תהליך שיכלו לעשות לפני מערכת בחירות. אני מודה שאני חלק מהמערכת הפוליטית הישראלית, והגענו לשפל".

הצווים האמורים, שסוכם כאמור על דחייה בדיון לגביהם, מבקשים להטיל על ממיסים ועל חומרים נוספים שכיום לא מוטל עליהם בלו, שמתאימים לשמש להנעת רכב או כחומר בעירה, מס (בלו) בגובה המס המוטל על סולר – 2,942.45 ₪ לאלף ליטר. במקביל, כוללים הצווים מס קניה בסכום של 2,942.45 ₪ לאלף ליטר על תחליפי דלק מיובאים. התיקון המוצע, הינו במסגרת תיקון צו הבלו על דלק וצו תעריף המכס והפטורים ומס קנייה על טובין.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *