"מי שלומד בכולל שימשיך ללמוד – אנחנו לא מעוניינים לשנות את החברה החרדית"

הפילנתרופ היהודי-בריטי מארק שימל שמשמש כנשיא קרן 'אחים גלובל' בועידת ההייטק החרדי: "כשעמדתי מקודם מחוץ לאולם ניגש אלי מישהו ואמר שהוא מחפש עבודה לאחיו שיושב ולומד בכולל. אמרתי לו שאם הוא יושב ולומד וטוב לו בכולל שלא יעזוב ושימשיך ללמוד"

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

את הדברים אמר הפילנתרופ היהודי-בריטי מארק שימל שמשמש כנשיא קרן 'אחים גלובל' בסוף השבוע בועידת ההייטק החרדי 2020 שנערכה בירושלים. במושב מיוחד שנערך תחת הכותרת "From Jewish Nation to Startup Nation", שוחח איש העסקים הבריטי עם העיתונאי צביקה קליין שמרבה לסקר את יהדות התפוצות.

השיחה עסקה בתרומתה של יהדות העולם לעידוד תעסוקת חרדים ולקידום שילוב חרדים בהייטק הישראלי ובתחום יזמות ההייטק בפרט. שימל סיפר על פעילותה של 'אחים גלובל' השותפה במתחם החדשנות לחרדים – ביזמקס ובחממת הסטרטאפים החרדים 'ביזלאבס' שהעמידה עד היום 14 סטארטאפים חרדים על הרגליים.

"כשעמדתי מקודם מחוץ לאולם ניגש אלי מישהו ואמר שהוא מחפש עבודה לאחיו שיושב ולומד בכולל. אמרתי לו שאם הוא יושב ולומד וטוב לו בכולל שלא יעזוב ושימשיך ללמוד" סיפר שימל והמשיך "אני מאוד מעריך את הערכים של לימוד התורה והערכים של הציבור החרדי, אני לא רוצה לשנות אף אחד אפילו במעט".

לדבריו פעילות 'אחים גלובל' נועדה לסייע לאלה שאינם בנויים ליום לימודים ממושך בכולל. "החברה החרדית כל כך גדולה היום, שהיא מכילה מגוון רחב של אנשים שחלקם רוצים ויכולים ללמוד בכולל וחלקם אינם בנויים לכך והם יוצאים לפרנס את המשפחות שלהם בעבודה מכובדת. אנחנו רוצים לסייע להם להתפרנס בכבוד ושיוכלו להמשיך לשמור על אורח חיים חרדי", אמר שימל.

פעילותה של 'אחים גלובל' כוללת את מרכזי אחים בבני ברק ובאשדוד ואת מרכז החדשנות ביזמקס בירושלים שמופעל בשיתוף פעולה עם קרן קמ"ח והרשות לפיתוח ירושלים.

5 תגובות

באמת תודה רבה לו על האפשרות ללמוד תורה…רק שהוא שכח " אם לא בריתי יומם ולילה.." כל העסקים שלו זה בזכות אותם לומדי תורה. הוא צריך לנשק את הרגליים של האברכים!!!

איזה דור קשה
היום אנשים מתוך המחנה החרדי מעבירים אותנו על דתנו בתירוצים יפים ומשכנעים.
אני עובד ולא אברך וכואב לי לשמוע שככה משכנעים ונותנים אופציות בהשכלה שהיא דרך לא תורנית בוודואות.

נכון. כל השפע וההצלחה בעולם . בזכות שומרי המצוות.

בעיקר בזכות לומדי התורה!!!

למה הבן של ישראל אייכלר יושב שם?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן