Flash90

מס הכנסה: פשיטה נרחבת במהלך השבועות האחרונים בתל אביב והסביבה

במהלך השבוע האחרון, נערכו מספר מבצעי מס הכנסה בעיר תל אביב ובסביבתה. במסגרת המבצעי השונים, נערכו 166 ביקורות ניהול ספרים, בהן נמצאו 21 בתי עסק שלא רשמו הכנסות כחוק. כמו כן, נערכו 58 ביקורות לאכיפת חוק המזומן, במסגרתן נמצאו 23 הפרות

כתבות נוספות בנושא:

נתונים מעודדים: המשק מתאושש ובעלי העסקים נפגעו פחות מהמשבר
נתוני האבטלה מעלים: שיעור התעסוקה חזר לרמתו טרום משבר הקורונה
מטוסי מטען יחומשו: 'פדקס' מבקשת להתקין מערכת נגד טילים על מטוסיה
"חקירה מאומצת": ספרי התורה שנגנבו בתל אביב אותרו באשדוד
 • 48 יתומים מחכים רק לכם!

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

 • כלה יתומה משחזרת: אני יודעת שהתפילות של אבא שמרו עלי מלמעלה

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

במהלך השבוע האחרון, נערכו מספר מבצעי מס הכנסה בעיר תל אביב ובסביבתה. את המבצעים ערכו עובדי משרדי פקיד שומה תל אביב 5, פקיד שומה תל אביב 1, פקיד שומה תל אביב 4 ופקיד שומה תל אביב 3. במסגרת המבצעי השונים, נערכו 166 ביקורות ניהול ספרים, בהן נמצאו 21 בתי עסק שלא רשמו הכנסות כחוק. כמו כן, נערכו 58 ביקורות לאכיפת חוק המזומן, במסגרתן נמצאו 23 הפרות.

הביקורות השונות התמקדו בעסקים מתחום המסחר, מתן השירותים, בעלי המקצועות החופשיים וגם עמותות ומלכ"רים בערים תל אביב, יפו ובני ברק. בין היתר, נבדקו בתי עסק לגביהם התקבל מידע על העלמת הכנסות לכאורה, ובתי עסק בהם נמצאו ליקויים בביקורות קודמות.

בעסק לשכירות עסקית בעיר תל אביב, נמצאו שיקים בסך 24,000 ₪ שלא תועדו בספרים. לשאלת המבקרים מדוע לא נרשמו השיקים, ענה מנהל החברה: "אני רושם רק ביום הפירעון". בביקורת אחרת, במסעדה בעיר, עלה בעת בדיקת הקופה כי ישנם ביטולי עסקאות רבים, ונמצא הפרש בקופה. כמו כן, נמצא כי קניית ביקורת שנעשתה במקום לא נרשמה. כאשר הועלו הליקויים בפני בעל המקום, ענה: "היה לי לחץ ולא הספיקו לרשום".

במהלך הביקורות נתקלו המבקרים במספר משרדי רו"ח שלא רשמו הכנסות כחוק. כך לדוגמה, בביקורת במשרד רואה חשבון בעיר בני ברק, מצאו המבקרים תשלומים ששולמו באמצעות העברות בנקאיות ושיקים, בסכום כולל של 21,214 ₪ שלא תועדו כלל. לשאלת המבקרים מדוע לא נרשמו תשלומים אלו, ענה בעל המשרד: "אני רושם בסוף כל חודש". בביקורת בחברת הנהלת חשבונות אחרת בעיר, נמצאו תשלומים בסך כולל של 22,429 ₪ ששולמו באמצעות העברות בנקאיות ושיקים, ולא נרשמו בספרים. לשאלת המבקרים מדוע לא תועדו התשלומים, ענתה בעלת המקום: "עדיין לא הספקתי לרשום אני רושמת הכול בסוף כל חודש".

בביקורת בחנות למכירת תכשיטים בתל אביב, עלה כי קניית ביקורת שנערכה במקום לא נרשמה בספרים ולא תועדה כלל. כאשר נשאל מדוע הקנייה לא נרשמה ענה בעל החנות: "כנראה התבלבלתי, זה קורה". במתפרה בעיר, מצאו המבקרים כי תשלומים שהתקבלו באמצעות אפליקציית "ביט" לא נרשמו בספרי העסק. כאשר שאלו מדוע לא נרשמו התשלומים כנדרש, ענתה בעלת המקום: "לא יודעת אולי שכחתי". בביקורת במכון לשטיפת רכבים בעיר, נמצא אי רישום של תשלומים שונים, מתוכם גם קניית ביקורת אחת שלא נרשמה. לשאלת המבקרים מדוע לא נרשמו, ענה מנהל החברה : "היתה לי בעיה עם המים ולא הספקתי לרשום".

במהלך אחת הביקורות במלכ"ר בעיר בני ברק, בתחום החינוך לילדים, עלה כי לא מנוהלים ספרי חשבונות. בעקבות כך, התקשרו המבקרים לרו"ח, שטען כי אצלו יש ספרים עד שנת 2018 ואילו לשנת 2019 ואילך אין דבר, גם בחברה לא ידעו להסביר מדוע לא מנהלים או מוצאים את הספרים הרלוונטיים. לשאלת המבקרים מדוע לא מנהלים ספרים? ענו: "אנחנו לא יודעים איפה הספרים של 2019". בביקורת בעמותה המתנהלת גם היא בעיר בני ברק, ומשמשת כמתנ"ס, נמצא אי רישום של תשלומי תרומות בסך כולל של 21,778 ₪ שהתקבלו בהעברות בנקאיות בחודשים האחרונים. לשאלת המבקרים מדוע לא נרשמו קבלות כנדרש? ענתה מנהלת החברה: "לא יודעת מדוע לא רשמתי אני פספסתי את רישום הקבלות "

מבצע הביקורות נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

הכתבות המעניינות ביותר

חמשה עשר בשבט בחצר הקודש זוויעהל • גלריה
טיש ראש השנה לאילנות בחצר הקודש נדבורנה באניא
צִלְּךָ נָאֶה • ראש השנה לאילנות בחצר הקודש בעלזא
מנכ''ל משרד הבריאות מנסה להסביר: מדוע ילדים בגילאים קטנים נכנסים לבידוד?
בממשלה תוקפים את הצבעתה של זועבי: "סטירת לחי - מאיימת על הקואליציה"
חברי הצט''מ נגד קיצור ימי הבידוד ל-5 ימים: "מחטף של שר הבריאות"
מקשיחים עמדות: פקידי משרד האוצר לא יגבשו תוכנית מענקים מידיית
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המהרש"ם מברז'אן זצ"ל
חברי כלל הסיעות הסכימו: ייקבעו כללים למיתון השיח המתלהם בכנסת
חשש בישראל: המורדים החות'ים יבצעו מתקפת טילים על אילת • צפו
נתון מאכזב: החיסון הרביעי לא מעלה באופן מספק את רמת הנוגדנים
נתניהו מכחיש שהוא אישר הטלת קלון - ומודה לראשונה על קיום מגעים לעסקה
בשלושה שבועות: הקואליציה תעלה את חוק הגיוס מחדש; זועבי מגיבה: "זה המצפון"
בנט לח''כים: "אם נתניהו יחתום על העסקה - נפעל להרחבת הממשלה"
דיווח: נתניהו מוכן לחתום על עסקת טיעון - כולל הטלת קלון; פרקליטיו מכחישים
מפלה לקואליציה: חוק הגיוס נגד לומדי התורה נפל בקריאה ראשונה
מתווה חדש: עובדים חיוניים יוכלו להגיע למקום העבודה על אף שנדבקו בקורונה
חוק הגיוס עלה להצבעה - והח''כים החרדים תקפו: "חבל לכם על הזמן" • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו