Yonatan Sindel/Flash90

נשיא המדינה ומשרד העבודה השיקו את "הקואליציה לתעסוקת חרדים"

נשיא המדינה: "החברה החרדית כבר איננה מיעוט. עוד כארבעה עשורים היא תהווה כשליש מהאוכלוסייה - עליה לעצב את גורלה ועתידה, והיא שנושאת באחריות לא רק לעתיד שלה, אלא גם לחוסנה החברתי והכלכלי של מדינת ישראל כולה"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין השיק היום (שני) את "הקואליציה לתעסוקת חרדים" ואת המיזם המשותף של הקואליציה עם משרד העבודה והרווחה. באירוע השתתפו מנכ"ל משרד העבודה והרווחה אביגדור קפלן, יו"ר הקואליציה דניאל גולדמן, נאמני קרן ווהל וכן נציגי ארגוני שטח ומוסדות חרדים השותפים לפעילות.

בקואליציה לתעסוקת חרדים שותפים 13 קרנות וארגונים, והיא הוקמה בשנת 2018 בהובלת ה- JFN (Jewish Funders Network) יחד עם בית הנשיא, בכדי לייצר שיתוף פעולה רחב ובמטרה לקדם את היקף התעסוקה של החברה החרדית ואיכותה בשוק העבודה.

מנהלת המיזם, חביבה אייזלר, חרדית בעצמה, המתגוררת בטלז סטון (קרית יערים), עובדת בשיתוף פעולה צמוד עם ארגוני שטח חרדיים, ראשי רשויות, מנהלי סמינרים, תלמודי תורה ועוד. את שנתה הראשונה הקדישה הקואליציה למחקר ובחירת כיווני פעולה, וכעת החל שלב היישום בו יושקו מיזם משותף ממוקד הייטק, בהיקף של 12 מיליון שקלים בשיתוף פעולה של הקואליציה ומשרד העבודה והרווחה; יחל פיילוט ראשוני לגיוס עובדים חרדים לענף המתכת; ויפתח קורס ראשון מסוגו בהכשרת שינניות חרדיות.

"האתגר הוא גדול וכולנו מוכרחים לשלב ידיים,״ אמר הנשיא בנאומו. ״החברה החרדית כבר איננה מיעוט. עוד כארבעה עשורים היא תהווה כשליש מהאוכלוסייה. החברה החרדית היא זאת שצריכה לעצב את גורלה ועתידה, והיא שנושאת באחריות לא רק לעתיד שלה, אלא גם לחוסנה החברתי והכלכלי של מדינת ישראל כולה."

עוד אמר הנשיא: "מאמציה של הקואליציה הזאת, בשותפות עם הממשלה, לא באים לשנות את הציבור החרדי. זהו מאמץ הצומח בשותפות עם החברה החרדית במטרה לאפשר פרנסה בכבוד ותרומה להמשך צמיחתה ושגשוגה של מדינת ישראל. השתלבות בתעסוקה בלבד, לא תשפר את המצב הכלכלי בחברה החרדית. לכן, שמחתי לראות, שציר משמעותי בעיסוק שלכם, הוא שיפור איכות התעסוקה, ולא רק הרחבת מעגל המשתתפים בה.״

"אסור לנו להיכשל", הדגיש הנשיא. ״עתידה החברתי-כלכלי של מדינת ישראל, לא פחות מכך, הוא שמונח על הכף. ההצלחה שלכם תשמש מקרה בוחן חשוב, ליכולת לייצר פתרונות תעסוקתיים משמעותיים, הצומחים מתוך החברה החרדית."

מדבריי מנכ"ל משרד העבודה והרווחה אביגדור קפלן: "שילוב החרדים בתעסוקה הינה אחת המשימות המשמעותיות העומדות הפני בחברה הישראלית, לשם כך פועל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים במגוון תכניות בשנים האחרונות. לאחר מספר שנים של קיפאון, אנו עדין לאחרונה למגמה חיובית בשיעורי תעסוקת חרדים בכלל,וגברים חרדים בפרט. זאת על בסיס נתוני 2019 שהתפרסמו זה עתה על ידי המל״ס. עם זאת, איננו אדישים לכך שאנו עדיין רחוקים מן היעד הממשלתי לתעסוקת חרדים, ומכירים באתגרים הניצבים בפנינו."

8 תגובות

קצת מחשיב הדאגה הנוראה שלהם לפרנסתינו בכבוד…
מעניין למה מקצצים לנו בכל מקום אפשרי….

כשהם פתאום דואגים לנו
אני לא ישנה בלילות.

דאגתם לנו
מדאיגה אותנו.

אנחנו לא צריכים טובו מאף אחד, יש לנו אבינו שבשמים.

ה' זן ומפרנס לכל. ולעולם חסדו.
אנו נשענים ב כ ל על אלוקינו.
תודה הנשיא. תן תודה לאלוקים. שזן ומפרנס אותך כל הימים בחן בח ס ד וברחמים.

שהנשיא והקואלציה שלו ידאגו להסתה המשתוללת כנגד החרדים ….

אין אפרות לקצץ ולהכות בחרדים מצד איד ואחר כך לעזור …
החרדים לא מטומטמים מר רבלין
הההפך הם פיקחים ויודעים טוב מי רוצה לעזור להם ומי היה רוצה לראות אותם כחילונים וד"ל

בס"ד, היום התפרסם שעמותת קמח, פתחה תכניות לימודים לגברים ולנשים בנפרד בשביל להשתלב במשרדי ממשלה, [לא הבנתי למה זה לא באופן טבעי] ו"שדולת הנשים" עתרו לביהמ"ש איך יתכן לעשות קורסים בהפרדה רח"ל , ומאז כבר למעלה משנה הכל תקוע, כי גם הפרקליטות לטובתם. אז שלא יספרו לנו סיפורי בדים שדואגים לנו, הכל רמאות הכל ב"כאילו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *