Miriam Alster/Flash90

מקלב לשרי האוצר והרווחה: לכנס את ועדת החריגים לתקציב הקמחא דפסחא

ח"כ אורי מקלב לשרי האוצר והרווחה: כנסו בהקדם את ועדת החריגים לאשר את תקציב הקמחא דפסחא. מעל מליון איש נתמכים ע"י עמותות הרווחה ומקבלים את סלי המזון, בשנה האחרונה קוצץ התקציב לסל במחצית
 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

לאור הקיצוץ בתקציב הקמחא דפסחא חבר הכנסת הרב אורי מקלב פנה אמש בהילות לשר האוצר ח"כ משה כחלון ושר הרווחה ח"כ אופיר אקוניס לכנס בהקדם את וועדת החריגים של החשב הכללי באוצר, כדי לאשר את תקציב נוסף לתוכנית סלי מזון-קמחא דפסחא

בכל שנה חילק משרד הרווחה והשירותים חברתיים, תקציב לחלוקת סלי מזון, במסגרת קמחא דפסחא, אשר חולק לעמותות המסייעות בחלוקת סלי מזון לנזקקים בחג הפסח, כתב הרב מקלב בפתח מכתבו, מפניות של עמותות המגזר השלישי עולה, שבניגוד לשנים עברו, השנה הם לא קיבלו תמיכה לשם חלוקת סלי מזון לקראת חג הפסח.

אכן כידוע לכולנו תקציב המדינה טרם לא אושר, אך מעגל השנה אינו מתחשב בכך ובעוד זמן קצר נחגוג כולנו את חג הפסח. מציין הרב מקלב בפנייתו, מיותר לציין את הקושי הגדול לבצע את פרויקט ה"קמחא דפסחא" מתרומות בלבד ללא השתתפות משרדי הממשלה. בנוסף לכך, אי תקצוב ממשלתי של פרוייקט "קמחא דפסחא" מבטא חוסר הערכה למפעל הנכבד, ומשליך על תרומותיהם של נדיבי עם בארץ ובתפוצות, כאשר המסר המועבר אליהם הוא שאם הרגולטור האמון על דאגה לצרכי האזרח אינו משתתף בפרוייקט, אזי גם הם אינם מחויבים לעשות כן.

בהכירי את רצונכם הכן לסייע לשכבות החלשות אשר אין ידם משגת את רכישת מוצרי חג הפסח אני קורא לכם לפעול בהקדם ולעשות כל מאמץ לאשור את העברת התקציב לרווחת נזקקים רבים ובני משפחותיהם, כפי שהיה קיים בשנים עברו. לאור האמור, אבקש שתפעלו לכנס בהקדם את וועדת החריגים של החשב הכללי באוצר, כדי לאשר את התקציב לתוכנית סלי מזון-קמחא דפסחא, מסכם הרב מקלב את פניתו, רואה החשבון הרב יוסף זוהר הבקיא בארגוני הרווחה ונועד עם הרב מקלב באחרונה מסביר כי בשנה האחרונה קוצץ סבסוד הסל במחצית בעוד בשנה זו גדל מספר הנתמכים בפי שנים כאשר כיום כמות הנתמכים עומדת על יותר ממיליון איש המקבלים את סלי המזון דרך העמותות הרווחה.

כתבות קשורות

החשב הכללי: מה שווי הנכסים של המדינה וכמה ישראל עוד תשלם על פנסיה תקציבית?
נחשף: זה הסכום המטורף שהרוויח דונלד טראמפ בזמן שכיהן כנשיא ארה"ב
ארה"ב נגד המיליארדרים: תיירי החלל הראשונים לא מוכרים כאסטרונאוטים
אמזון הודיעה כי תקבל תשלום בביטקוין; שוק הקריפטו מגיב בעליות חדות
"ההונאה היקרה בהיסטוריה": זה הסכום שהממשלה המנופחת עולה לאזרחים
תעשיית התיירות שנפגעה בקורונה - תפוצה ב-60 מיליון ש"ח
אילון מאסק נאם: מתלונן על טסלה ומקפיץ את מטבעות הקריפטו
ג'ף בזוס חזר מהחלל וכבר מכר כרטיסים ב-100 מיליון דולר
החקלאים נגד התכנית של ליברמן: "גזר דין מוות למפעל הציוני החקלאי"
התכנית של משרדי האוצר והחקלאות להוזלת מחירי הפירות והירקות
שותים שתייה מתוקה? הממשלה תטיל עליכם מס גבוה חדש
ממציא דוג'קוין מזהיר: מטבעות הקריפטו בנויים כדי להעשיר את העשירים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן