שר השיכון הטרי אמר בטקס כניסתו למשרד כי "באתי לעזור לכולם. ואני מדגיש – באתי למשרד השיכון עבור כולם. נכון, גם לחרדים מגיעה דירה. החרדים הם לא אזרח שני במדינת ישראל". עוד הוסיף: "אני מתכוון גם פה לעשות רפורמות חדשות במטרה לעזור לכולם"

חיליק ברקוביץ, ביזנעס

שלא כהרגלו, ליצמן התחיל את הנאום שלו בטקס כהונתו וחילופי השרים שנערך הבוקר במשרד השיכון, דווקא במגננה: “אני ללא מסכה כי הייתי חולה קורונה ואני מחוסן”, הוא מצהיר. יש בהצהרה הזו משום לימוד על מה שעובר על ליצמן בימים האחרונים אך לא בהכרח על המשך העשייה שלו במשרד.

“באתי לעזור לכולם. ואני מדגיש – באתי למשרד השיכון עבור כולם. נכון, גם לחרדים מגיעה דירה. החרדים הם לא אזרח שני במדינת ישראל”.

ביזנעס שימושי

באשר לתכניות העתידיות של ליצמן במשרד – דבר שבשלו זרמו העיתונאים לטקס חילופי השרים אמר השר ליצמן כי “יש לי הרבה מחשבות ואין לי תכניות. נתחיל היום לשבת עם אנשים במשרד, במטרה לחפש דרך להטיב”.

אשר לשיטות הפעולה הוא בכל זאת שחרר מידע. “אני אוהב לבצע רפורמות. ככה עשיתי במשרד הבריאות. ואני מתכוון גם פה לעשות רפורמות חדשות במטרה לעזור לכולם”.

לאחר שהתנער אמש ממנכ”ל משרד הבריאות שהיה נחשב מקורב אליו, והביע הסתייגות מהאזהרות של בר סימן טוב בנושא הקורונה, ציפה הקהל למעט יחס למנכ”ל שבחר בו ליצמן לכהן במשרד השיכון. אך הוא התייחס אליו קצרות ממש. “הבאתי מנכ”ל שכרגע בבידוד”, אמר כשכוונתו ליאיר פינס ולא הכביר במילים נוספות אודותיו.

“אני מודיע”, חתם ליצמן את נאומו, “שאני פותח את הדלת שלי לכל העובדים, כל אחד מה שירצה להציע, רעיונות ופתרונות – אני קשוב”.

מקור: http://bizzness.net/

אדלשטיין: "נשקיע הכל בהיערכות לגל השני"; ליצמן: "אולי פעלנו חזק מדי"