לומדים מהבית: 43% מהחרדים למדו מרחוק בתקופת הקורונה דרך המרשתת

עכשיו זה רשמי: קרוב למחצית מהציבור החרדי למדו מהבית באמצעות האינטרנט • נתונים חדשים המצטרפים לנתוני האוניברסיטה הפתוחה מגלים: החרדים מאמצים את הלימודים המקוונים

סקר חדש של איגוד האינטרנט הישראלי שבדק את דפוסי השימוש באינטרנט בעקבות משבר הקורונה, מעלה שינויים דרמטיים גם בקרב המגזר החרדי. לצד הגברת השימוש ברשת האינטרנט ובשירותים דיגיטליים בכלל הציבור הישראלי, מסתבר שגם בציבור החרדי חלה עליה בשימוש באינטרנט.

נתוני הסקר מצביעים על גידול משמעותי בשירותים דיגיטליים כמו תשלומים וקניות ברשת, קיצור תורים, שימוש בשירותי בנקאות דיגיטליים, מילוי טפסים מקוונים ועוד בעקבות הצורך בהקפדה על הריחוק החברתי, העבודה מהבית והחשש להידבקות במרחב הציבורי.

מגמות אלה שצברו תאוצה בכלל הציבור הישראלי בשנים האחרונות, קיבלו חיזוק משמעותי וצמצום פערים גם מול המגזר החרדי והחברה הערבית.

לפי נתוני הסקר כי בחלק מהנתונים, הציבור החרדי מוביל בשימוש על פני כלל משתמשי האינטרנט בישראל. כך למשל 27% מהנשאלים החרדים ציינו כי בתקופת הקורונה הם עבדו מהבית באמצעות האינטרנט לעומת 22% שעבדו מהבית מקרב כלל משתמשי האינטרנט.

גם בכל הנוגע ללימודים מרחוק ניכר כי הציבור החרדי עושה שימוש אינטנסיבי באינטרנט. הנתונים מצביעים על 43% ממשתמשי האינטרנט החרדים שציינו שלמדו מהבית באמצעות האינטרנט בתקופת הקורונה, בהשוואה ל63% בכלל הציבור. בנוסף 45% מציבור משתמשי האינטרנט ציינו כי חוויית הלימוד הייתה חוויה חיובית עבורם.

נתונים אלה תואמים גם את נתוני הלמ"ס שפורסמו לאחרונה שלפיהם יותר ממחצית הסטודנטים החרדים שבחרו ללמדו בנתיב האיכותי של השכלה אוניברסיטאית – בחרו באוניברסיטה הפתוחה שמובילה את האפשרות ללימודים המקוונים ומאפשרת לימודים מהבית ב68 מסלולים איכותיים לתואר אקדמי.

ד"ר מושיק לביא, סמנכ"ל החדשנות באוניברסיטה הפתוחה: "בתקופה הנוכחית שוב מודגש היתרון הבלעדי של האוניברסיטה הפתוחה על פני מוסדות ההשכלה הגבוהה האחרים. הנתונים על עליה בשימוש באמצעים מקוונים כמו גם הטמעת הלימודים מהבית בקרב הציבור החרדי מחדדים את היתרון הבלעדי של האוניברסיטה הפתוחה שמשלבת לימודים ברמה הכי גבוהה, לצד התאמה ושמירה על אורח חיים חרדי תוך הענקת סיוע ייחודי לסטודנטים חרדים המלווה אותם עד לסיום הלימודים"

3 תגובות

אין סיבה להיות שמחים מהנתונים האלו, ואפילו להפך.

נורא נוראות!

איך נעשה הסקר? בטח באינטרנט. כלומר 43 אחוזים ממשתמשי האינטרנט השתמשו ברשת ללימודים. כל אלו שאין ברדותם אינטרנט כלל לא נדגמו. לנו כחרדים זה ברור הרי אנו מכירים את העובדות יותר מכולם. אף אחד לא יעבוד עלינו שכמחצית מהחרדים למדו דרך האינטרנטמ(כולל כל ילדי התתים ישיבות בתי ספר לבנות וסמינרים – נו באמת…)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *