סוכם: יוקם מנהלת הכשרות שתפעל להחזרת מעל 100 אלף עובדים

שר האוצר ושר העבודה והרווחה סיכמו על הקמת מנהלת הכשרות מקצועיות שתפעל להחזרת מעל 100 אלף עובדים למעגל התעסוקה בתקופת משבר הקורונה. המנהלת שתקום במשרד האוצר תפעל בשיתוף פעולה עם משרד העבודה והרווחה ותקדם הכשרות מקצועיות במקצועות עתירי פריון

במטרה להתמודד עם השלכות המשבר ולאור הצורך של הממשלה להגביר את היקף ההכשרה המקצועית הנדרש בימים אלו, סיכמו שר האוצר, ישראל כ"ץ ושר העבודה והרווחה, איציק שמולי על הקמתה של מנהלת הכשרות מקצועיות שתקדם הכשרות במקצועות בעלי שכר גבוה במשק בענפי התשתיות, הבינוי, ההייטק והתעשייה.

המנהלת תפעל בשיתוף גורמים ממשלתיים וחוץ ממשלתיים, בהם מעסיקים וגופי הכשרה, במטרה לקדם מסלולי הכשרה מקצועיים תוך התמקדות בהשמת עובדים, ביניהם צעירים וחיילים משוחררים, לאורך זמן, בשכר ובפריון גבוה. כמו כן תפעל המנהלת להרחבת וגיוון ההכשרות המקצועיות.

במקביל, זרוע העבודה תרחיב משמעותית את פעילותה בתחום ההכשרות המקצועיות, תייצר מסלולים מתקדמים ומודרניים בשיתוף המעסיקים במגוון רחב של תחומים ותגביר את פעילותה לסיוע לצעירים דורשי העבודה ולהעלאת שיעור ההשתתפות של אוכלוסיות היעד ושילובם בשוק העבודה.

המנהלת וזרוע עבודה יפעלו במשותף להכשרה ולהשתלבות של 100 אלף דורשי עבודה לפחות בתקופה הקרובה. מדובר בצעד משלים לצעדים שנוקט משרד האוצר במטרה לסייע למובטלים ולמעסיקים בהתמודדות עם משבר הקורונה. הצעת ההחלטה על הקמת המנהלת צפויה לעלות לאישור הממשלה בשבוע הקרוב.

שר האוצר, ישראל כ״ץ: ״לצד רשת הביטחון הכלכלית שפרשתי ושפועלת היטב ומסייעת לשכירים בחל״ת, לעצמאים ולבעלי העסקים, החלטנו על הקמת מנהלת הכשרות מקצועיות שתייצר מסלולים מתקדמים ומודרניים, שיהוו סל כלים הטוב ביותר להשיב מובטלים רבים למעגל העבודה. יחד נוביל את מדינת ישראל בחזרה לצמיחה ושגשוג. אני מודה לשר הרווחה ולאנשי משרד האוצר על שיתוף הפעולה למען אזרחי ישראל".

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: ״אני שמח על ההבנות שהושגו ועל שיתוף הפעולה שנרקם בין המשרדים לטובת מובטלים רבים שזקוקים להכשרות איכותיות כמו אוויר לנשימה. אין ספק שמדובר במהלך בעל חשיבות לאומית שיסייע לאלפי מובטלים, ביניהם גם צעירים רבים, לחזור בתנאים טובים למקצועות נדרשים בשוק העבודה. זרוע העבודה תמשיך להוות נדבך מרכזי ומוביל בתחום ההכשרות ותפעל בצורה מתואמת עם המנהלת, שבסופו של דבר תשולב בתוכה. אני מודה לשר האוצר על התכליתיות ועל שיתוף הפעולה, לאנשי משרדו וכמובן לזרוע העבודה בראשות מוטי אלישע״.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן