שר האוצר תוקף את הבכירה לשעבר: "היא בכלל לא התאימה לתפקיד"

שר האוצר ישראל כץ הגיב היום (חמישי) בראיון לדבריה של מנכ"לית משרד האוצר לשעבר קרן טרנר אייל, שאמרה כי "נחצו קווים אדומים" • כץ: "היא מלכתחילה לא התאימה לתפקיד. אני קידמתי אותה. זו הדרך שלה להיפרד? מצער שהיא מצטרפת למקהלה של שאול מרידור"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • האמא חלתה במחלה קשה והבית עומד לקרוס

  תוכן מקודם

שר האוצר ישראל כץ העניק הבוקר (חמישי) ראיון לוחמני לאתר 'YNET', ובו תקף בחריפות את מנכ"לית משרד האוצר לשעבר קרן טרנר אייל.
הריאיון הגיע בתגובה לכתבה ששודרה אמש, בה טרנר חשפה כיצד, לתפיסתה, התנהלו הדברים במשרד האוצר, ממנו פרשה יחד עם ראש אגף התקציבים שאול מרידור. בכתבה אמרה טרנר כי "נחצו כל כך הרבה קווים אדומים, שאני לא יודעת אם אי פעם כבר נוכל להחזיר את הגלגל אחורה. קרו דברים שבחיים לא חשבנו שיקרו".
"היא הפכה ללא רלוונטית. לפעמים זה יצר אפילו מבוכה בדיונים. מצער שאחרי כל מה שקיבלה, היא מצטרפת למקהלה של מרידור", תקף כץ. "בהמשך לתפקידים בכירים שמיניתי אותה במשרד התחבורה, היא אמרה לי: 'אני לא מתאימה עדיין לתפקיד, אני צריכה לפחות עוד עשר שנים כדי לצבור ניסיון לתפקיד הזה'. אמרתי לה: 'קרן, אני אחנוך אותך כמו שעשיתי בתחבורה'. אלא שהתברר שבמשרד האוצר המציאות הזאת בלתי אפשרית. צריך להבין שיש פה השקפת עולם מבחינתי – אני לא מוכן שבניית משפחה תעכב נשים מלעשות קריירה בכירה".
"מצער אותי מאוד הגרסאות שהיא נגררת אליהן עכשיו ערב הבחירות, על ידי שאול מרידור, שהוא עסקן פוליטי פקיד, בן למשפחה שונאת ליכוד, שניסה למנוע ממני לשנות את המדיניות ולמנוע את מה שהוא עשה בחוסר חמלה וחוסר עזרה למובטלים ולעסקים. אני שיניתי את המדיניות, הוא נכשל בזה ולכן סולק ממשרד האוצר. התחלתי בשימוע על מנת להדיח אותו והוא גורר אותה לתוך הדבר הזה".
"מאוד מצער שאחרי כל מה שטרנר-אייל קיבלה את אותן ההזדמנויות היא באה עכשיו ותוקפת ומצטרפת לאיזו מקהלה מתוזמרת. ההפסד הוא הרבה יותר שלה, גם בסופו של דבר מבחינה ציבורית, אני ניהלתי והובלתי את משרד התחבורה, הבאתי אותה לצידי, ועשיתי מהפכה ענקית. כולם יכולים להגיד את עמדתם והם אומרים, אבל בסופו של דבר אני מסכם. אם יש גורמים שהמדיניות לא נראית להם או שהם רוצים לפעול נגדה, אז הדלת פתוחה הם יכולים לעזוב. האדם שאני העזבתי היה שאול מרידור, איתה זה היה בהסכמה מבחינתי".
שר האוצר חותם: "לא רק שסיימנו בהסכמה הדדית, היא עמדה להתמנות לצירה כלכלית של ישראל בוושינגטון, ובעלה לא הסכים, ובשיחת הסיכום ביקשתי שתבקש את אישורו והוא עוד פעם לא הסכים. זו הדרך שעמדנו להיפרד בה, על ידי המינוי שלה, ובגלל התנגדות בעלה הדבר לא יצא לפועל, איפה הקרע? איפה המחאה שמתארים כאן עכשיו? איפה הגילויים שהיא גילתה פתאום? יש פה פשוט הטעיה, ניסיון להטעות, אני נאלץ להגיד את הדברים, הדברים האמיתיים, כי הם חייבים לדבר בעד עצמם. לא רציתי להגיד את זה עד עכשיו באופן רשמי, אבל האמת היא שקרן טרנר הפסיקה להיות מנכ"לית משרד האוצר בהסכמה הדדית משום שהיא לא התאימה לתפקיד".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן