בוגרות מגמת הנדסת תעשיה מגיעות רחוק בעולם התעשייה והיי-טק

מהנדסות תעשיה וניהול מעולות מתקבלות לעבודה בקלות ומתקדמות בסולם הדרגות הניהולי כדי שתוכלנה לפרנס בכבוד בתים של תורה

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

הנדסת תעשיה וניהול הוא המקצוע של המאה ה-21. בעולם דינאמי המאיץ ומשתנה מרגע לרגע, מהנדסת תעשיה וניהול היא המושכת מאחורי הקלעים – הגורם שמתמצא בכל צומת ב'עיר הנמלים' של ארגון או חברה, ויודעת להפיק תהליך חכם ויעיל שבסופו מוצרים או שירותים אופטימליים.
סט היכולות הנדרש ממהנדסת תעשייה וניהול הוא מאתגר ומרגש: ראייה מערכתית וראש גדול מצד אחד, מול ירידה לפרטים, וקשב לגורם האנושי מצד שני. חשיבה הנדסית כמותית והיכרות עם טכנולוגיות מתקדמות – מול אינטואיטיביות וברק לקבלת החלטות גמישה, נבונה ויצירתית. החדשות הטובות: אפשר ללמוד את זה ולהשיג צמיחה אישית, בצד ביטחון תעסוקתי, עניין ואתגר לאורך שנים.
מהנדסות תעשיה וניהול מסייעות לחברות מכל סוג (הייטק, תעשיה, שירותים וכו') ולארגונים (עמותות משרדי ממשלה ועוד) לקבוע ולהשיג מטרות. ראשית, מהנדסות תעשיה וניהול בודקות שלארגון יש את כל המשאבים להשגת המטרה ולהסרת החסמים שבדרך, ואז מגדירות את הדרישות ומתכננות את מערכות המידע הנדרשות ליישום השינויים בפועל. תוך כדי, דואגת מהנדסת תעשיה וניהול לייעול התהליך וכמובן להקטנת עלויות, ולא פחות חשוב – היא מובילה את השינויים בחברה ומנהיגה את המעורבים בתהליך בדרך אל השינוי.
ככלל, מערכות מידע ממוחשבות תופסות תפקיד הולך וגדל בניהול של כל ארגון. תפקידן של מערכות המידע לנתב את המידע בארגון לגורמים הנכונים, לסייע בקבלת החלטות מושכלות, לקבוע תחומי אחריות. בארגון מודרני מערכות המידע אינן עוצרות בגבולות הארגון והן ממשיכות גם לשימוש הלקוחות והספקים שלו. אינטליגנציה מלאכותית, למידת מכונה ויישומים של מדע נתונים תופסים מקום מרכזי במערכות המידע הארגוניות. מהנדסת תעשיה וניהול מגדירה בין השאר את הדרישות ממערכות המידע, מאפיינת אותן ומנצחת על הפיתוח שלהן. תפקיד זה ממקם אותו בחזית הטכנולוגיה במקום הדורש לימוד ועדכון תמידיים, ולכך בין השאר אנחנו מחנכים אותן.
בימים אלו החלה ההרשמה לשנה"ל תשפ"ב וזו הזדמנות מצוינת לרכוש מקצוע שבכוחו להזניק אותך אל התפקידים המרתקים והנחשבים במשק.
המקצוע מבוקש מאד והבוגרות משתלבות בצורה יוצאת מן הכלל בכל שדרות המשק: תעשיות ההיי-טק, תחומי השירות, התעשייה הקלאסית ועוד. מקצוע הנדסת תעשייה וניהול מאפשר גמישות תעסוקתית גבוהה מאוד, ולא רק זאת, מהנדסי תעשיה וניהול מתקדמים בקלות יחסית בסולם הדרגות הניהולי, ולמעשה רבים מהמנהלים הבכירים בחברות שונות במשק, התחילו את הקריירה שלהם בתחומי הנדסת תעשייה וניהול.
לפרטים נוספים מלאי את הפרטים כאן

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן