ביתר עילית: החלו העבודות לבניית אולם בעלות 18 מיליון ש"ח

בסיוע מפעל הפיס ומשרד הבינוי והשיכון החלו בביתר עילית העבודות לבניית אולם רב תכליתי בעלות של כ 18 מיליון ש"ח | ראש העיר מאיר רובינשטיין: "האולם הענק ישתרע על שטח של יותר מ 2000 מ"ר. עם הקמתו ייערכו כל האירועים הגדולים בעז"ה בעיר".

 • "זה ילד של עם ישראל" אב מאמץ מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו להציל את מוישי" משפחת סלומון מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

כינוסי הקהילה ואירועי התרבות הגדולים של העיר ביתר עילית – יכולים לרשום לעצמם החודש, ציון דרך מרשים עם תחילת העבודות להקמת אולם רב-תכליתי ברחוב ברסלב בעיר. באודיטוריום, ראשון מסוגו בעיר, יושקעו קרוב ל-18 מיליון ₪. האולם רחב ידיים ובעל קיבולת רבה של משתתפים, כאשר המושבים והכיסאות ייקבעו בו באופן מובנה, ובצורה מדורגת. האולם החדש, יתן מענה הולם וראוי לשמו לכינוסים גדולים ורבי-משתתפים, הנערכים מעת-לעת הן על ידי העירייה; והן על ידי מוסדות החינוך; קהילות הקודש; מפעלים תורניים וארגוני חסד.

קרא עוד:

[postim]

האולם הגדול הולך ונבנה לאחר שבקיץ האחרון נהרס ופונה מהאתר, מתחם של קארוונים ששימש את מערכת החינוך והתלמידים נכנסו ב"ה למבני קבע של בנייני חינוך חדשים וראויים. בשבוע שעבר החלו עבודות הכשרת הקרקע והפיתוח, לקראת הקמת המבנה.

המבנה מכיל שטח בנוי בסך כולל של 2,333 מ"ר. אומדן עלויות הקמת הבנין, עומד עתה, כאמור, על קרוב ל-18 מיליון ₪, כאשר משרד הבינוי והשיכון מתקצב 4.5 מיליון ש"ח, והשאר במימון מפעל הפיס. תכנון האולם, והשגת מקורות התקציביים לבנייתו נמשכו שנים לא-מעטות – ועתה יוצאים בעירייה לדרך. ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין, שקד על השגת התקציבים בעבודה אינטנסיבית מול בכירי מפעל הפיס ומשרד השיכון, וגם נתן שורה של עקרונות מנחים לצוותי התכנון ולסגל החברה לפיתוח ביתר עילית.

ע"פ הפרוגראמה, יכלול האולם שלוש קומות, בחלוקה הבאה: קומת מרתף, אשר – מלבד המבואה הראשית למבנה – היא תכיל חדרי פעילויות, כגון: חדר סדנאות; חדר חוגים; משרדים; מרחב קומתי מוגן וכן חדרי שירות כמו: גנרטור, מיזוג אויר, חשמל וכו'. הקומה השנייה תכלול אולם של כ-600 מ"ר. באולם יוקמו גושים מיוחדים של 430 מושבים בטריבונות מתקפלות, ועוד 258 כסאות. כן ייבנו בקומה חדר צוות, מבואת גברים ומבואת נשים וחדרי שירות. הקומה השלישית, תהיה "קומת יציע" ותכלול 473 מושבים קבועים בקרקע, אשר מבעדם תתאפשר ציפייה נוחה לקומת האולם שמתחתיה.

ראש העיר, הרב רובינשטיין הביע את תקוותו, כי עם השלמת האולם, לא תהיה יותר סיבה לקיים אירועים מוסדיים מחוץ לעיר, ותיבלם תופעת עריכת מסיבות הגמר ומסיבות הבת מצוה הבית-ספריות, בירושלים וכדו'. "בניית האולם תביא הקלה עצומה להורים ולסגלים החינוכיים, ולא תהיה סיבה למסיבה מחוץ לעיר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן