'ערבים לדיור' מעכבת את התשלום האחרון

היות ובהוראת היועץ המשפטי לממשלה תוצאות המכרזים בחריש מתעכבים, הוחלט ב'ערבים לדיור' שלא לפדות בשלב הזה את התשלום האחרון, שאמור היה להיפדות מהבנקים ביום שישי הקרוב • ומה עם שאר העמותות?

מה קורה עם המכרזים בחריש? שאלה זו מעסיקה בשבועות האחרונים עשרות יזמים וקבלנים שהשקיעו הון עתק במכרזים וכעת עליהם להתאזר בסבלנות (תכונה לא כל כך מצויה אצל יזמי נדל"ן…) עד ששרית דנה, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה תכריע בתפוח האדמה הלוהט שהונח לשולחנה.

קרא עוד:

[postim]

אף אחד אינו מוכן להתחייב כמה זמן יקח עד שתהיה הכרעה, והתוצאה היא שפרסום המכרזים מתעכב ללא הגבלת זמן. לדברי גורמים בענף הנדל"ן, גם לאחר שחוות הדעת המשפטית תתפרסם, הצד המפסיד יגרור מיידית את הסיפור לבג"צ ויבקש צו עיכוב על פרסום התוצאות. ובבג"צ יודעים איך מתחילים אך לא איך מסיימים.

המצב הנוכחי הוא בעייתי מאד, שכן העמותות והקבלנים השקיעו במכרזים סכומים גדולים וכל יום שעובר ללא פעילות מהווה עבורם הפסד כספי. אחת העמותות שהחליטה להרים את הכפפה, היא 'ערבים לדיור', שבעצה אחת עם עו"ד מולכו ושמרון המלווים את הפרויקט, הודיעה השבוע למאות הרוכשים כי היא מקפיאה את התשלום האחרון שאמור היה להיפדות באמצעות צ'ק ביום שישי הקרוב, 1.12.

כל מי שרכש דירה באמצעות 'ערבים לדיור' עשה זאת באמצעות שלושה תשלומים, כשהמחאה האחרונה בסכום של 4 אלף שקל היתה אמורה להיפדות מהבנקים ביום שישי הקרוב. בעקבות ההסתבכות במכרז והעובדה שעדיין אין תוצאות, הוחלט ב'ערבים לדיור' שלא לפדות לעת עתה את התשלום האחרון.

השאלה היא, מה יעשו כעת שאר העמותות שמחזיקות בסכומים של עשרות מיליוני שקלים שהופקדו אצלם על ידי ציבור הרוכשים. אם תהיה התפתחות בתחום, גולשי "פתרונט" יהיו הראשונים שיעודכנו בכך.

מקור: פתרונט – הכל על נדל"ן לציבור החרדי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן