צילום: Hadas Parush/Flash90

נתוני האשראי מלמדים: המשק הישראלי ממשיך בהתאוששות מהירה ממשבר הקורונה

ההוצאות בכרטיסי אשראי באפריל זינקו ביותר מ-60% לעומת אשתקד; ההוצאות בעסקאות הפיסיות עלו ביותר מ-91% לעומת הסגר הראשון; היקף משיכות המזומן מהכספומטים הבנקאיים עלה ב-66%
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

נתוני חברת שב"א (שרותי בנק אוטומטיים), מנהלת מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, מעידים כי המשק הישראלי מתאושש בצורה מהירה ממשבר הקורונה בכל הקשור להוצאות של הציבור הישראלי בכרטיסי אשראי ומשיכות המזומן.

בחודש אפריל 2021 זינקו ההוצאות של הישראלים בכרטיסי אשראי בשיעור חד של 60.24% לעומת חודש אפריל 2020, שבמהלכו חל הסגר ההרמטי הראשון, הוטלו מגבלות על התנועה והפעילות במשק נעצרה כמעט לחלוטין.

במהלך אפריל 2021, שבמהלכו חל חול המועד פסח תשפ"א ויום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, הוציאו הישראלים בכרטיסי אשראי בסכום כולל של 31.838 מיליארד ש"ח, לעומת סכום של 19.869 מיליארד ש"ח שהוציאו באפריל 2020.

הסכום באפריל השנה נמוך ב-10% מהסכום שהוציאו הישראלים בחודש מרץ שעמד על 35.340 מיליארד ש"ח. באפריל 2019 סכום ההוצאות הכולל בכרטיסי אשראי הגיע ל-26.679 מיליארד ש"ח.

לדברי משה וולף, מנכ"ל שב"א: "אפריל הוא החודש המלא הראשון שבו המשק נפתח בצורה נרחבת וכמעט מלאה לחלוטין. הגידול החד בהוצאות בכרטיסי אשראי הוא שילוב של החזרה לשגרה מצד אחד ומהצד השני של המעבר מהשימוש במזומן לכרטיסי אשראי. כניסת הארנקים הדיגיטליים, המעבר לאמצעי תשלום מתקדמים גורם לציבור הישראלי להשתמש בכרטיסי אשראי גם לתשלומים בסכומים קטנים".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן