צילום: flickr

המיליארדר הקפיץ את מחיר המטבע שנוצר כבדיחה – ואז ריסק אותו חזרה

אילון מאסק, מוגדר על ידי אוהדיו ומתנגדיו כגאון או שיגעון פיננסי. כך, חברת המכוניות שבבעלותו מרוויחה כסף - אך לא ממכירת מכוניות, וכך גם בנוגע להתייחסותו לעולם מטבעות הקריפטו. מי שהאמין לו וקנה דוג'קוין, יכול היה להרוויח או להפסיד מיליוני דולרים
 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

אילון מאסק, נמצא במקום השני ברשימת עשירי העולם של פורבס. הוא המייסד של פייפל, וכיום הבעלים של חברת המכוניות החשמליות והאוטונומיות טסלה, כמו גם של פרוייקט SpaceX, הרושמת הצלחות גדולות בנוגע לתחום הטיסות לחלל.

מאסק, מוגדר על ידי אוהדיו ותומכיו כגאון – ועל ידי מתנגדיו כשיגעון. כך או אחרת, כסף, הוא יודע להרוויח. על כך אין חולק. אך המחלוקת כלפיו נמצאת בפרטים הקטנים. לדוגמה, טסלה סיימה שנה רווחית בזכות מסחר בביטקוין ועוד, ולא בגלל מכירת מכוניות.

לא רק ביטקוין. מאסק הוא אוהד ידוע של כל המטבעות הדיגיטליים, קריפטו, ובין היתר הריץ באגרסיביות מטבע בשם Dogecoin. הדוג'קוין, הוא מטבע וירטואלי שנוצר כבדיחה לפני שמונה שנים, כפארודיה. בדיחה של אדם שעבד בתחום, והחליט ללעוג לסערה סביב מטבעות אלו.

מכיוון ואין הגבלת כרייה למטבע, עמד ערכו על 0.0001 דולר. ואז הגיע אילון מאסק. בחודשים האחרונים, הוא צייץ באובססיביות רבה בחשבון הטוויטר הפופולארי שלו בנושא, והצליח להקפיץ אותו לשווי של 0.72 דולר למטבע.

מבדיחה, הפך הדוג'קוין לאחד מעשרת המטבעות הפופולאריים ביותר בתחום הקריפטו, עם שווי שוק של עשרות מיליארדי דולרים – מה שהעלה צל כבד על כל הנושא של המטבעות הווירטואליים. מה השווי שלהם? האם ציוץ בטוויטר של אילון מאסק אכן שווה סכוום עתק? אולי, הכל הונאה, ולא רק המטבע שנראה כמו מם אינטרנטי עם פרצוף של כלב?

אבל אנשים השקיעו, והתעשרו – מה שגרר משקיעים נוספים. בתקשורת האמריקנית ראיינו אדם שהשקיע 180,000 דולר במטבע הדוג'קוין בעקבות מאסק, וכעבור תקופה כבר היה ברשותו 1,800,000 דולר. מיליונר נולד.

אך המטבע, שכל שוויו סביב מאסק, הפך לתנודתי מאוד. ביום חמישי האחרון צייץ מאסק: "מטבעות הקריפטו מבטיחים, אבל בבקשה השקיעו בזהירות!". לציוץ צירף סרטון וידיאו, שבו הוא אומר "יש לראות בזה ספקולציה בנקודת הזמן הנוכחית. וכך, אתם יודעים, אל תלכו רחוק מדי בספקולציית הקריפטו". ואולם, באותו סרטון הוסיף כי למטבע הקריפטו יש "סיכוי טוב" להפוך למה שהוא מכנה "מטבע העתיד של כדור הארץ".

ההתרסקות הגדולה, יותר משלושים אחוז בשווי המטבע, אירע ביממה האחרונה. מאסק הוזמן להנחות תכנית בידור בטלוויזיה האמריקנית, ושם אמר תחילה על הדוג'קוין: "זה עתידו של מטבע. זהו מכשיר פיננסי בלתי ניתן לעצירה, שהולך לכבוש את העולם". בהמשך עם זאת, הודה: "זה תרמית".

מאז, המטבע נמצא בצניחה חופשית. אנשים שהשקיעו את כספם כאשר מחירו היה גבוה, איבדו עשרות ומאות אלפי דולרים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן