פרסום ראשון: נרשמים מושכים את הכסף מעמותות חריש

המכרז שיצא בשבוע שעבר בבית שמש הצליח להכניס את הענף כולו לתזזית • וגם על הקשר ההדוק בין המכרזים שמתעכבים בחריש למכרזים החדשים בבית שמש

המכרז הגדול שיצא בשבוע שעבר ברמת בית שמש ג, הפך להיות לנושא החם בענף הנדל"ן החרדי. גופים רבים החלו להתעניין במכרז, קבלנים ויזמים עוברים בימים אלו על ספר המכרז כדי לראות כיצד ניתן להתמודד שם, ומהם התנאים הבסיסים להתמודדות על הקרקע.

קרא עוד:

[postim]

שר השיכון, אריאל אטיאס, שידע כי המכרז יעורר עניין רב בציבור החרדי, שכן מדובר בקרקע במכרז הארץ באזור חרדי מובהק – החליט לפרסם את המכרז בבית שמש רק אחרי סגירת מכרזי חריש וזאת במטרה שלא לפגוע ברישום לחריש.

כעת מתברר שלשר השיכון מה לחשוש. ממידע שהגיע ל"פתרונט", והוא מתבסס על נתונים שהגיעו אלינו משלושה עמותות שהתמודדו במכרזי חריש, עשרות אנשים התקשרו בשבוע האחרון למשרדי העמותות וביקשו למשוך את כספם!

מדובר בסכום קטן, יחסית, של עשרת אלפים שקלים פלוס מינוס, שכל נרשם הפקיד בנאמנות בעמותה, וכעת הם מבקשים למשוך את הכסף. הסיבה המרכזית היא האטרקטיביות של המכרז בבית שמש שהוא במאה אלף שקל יותר מחריש, לא סכום גדול כשמדובר בדירה במרכז הארץ. אם לנרשם בחריש אין זכאות מטעם משרד השיכון, הפרש המחירים בין חריש לבית שמש מצטמצם משמעותית.

בנוסף, העובדה שחריש תקועה במשרד המשפטים בעקבות עתירה שהגישה 'חריש הירוקה' נגד התנהלות 'ועד הדיור', גורמת לרבים לחשוש כי עוד יעברו מים רבים בירמוך עד שחריש תצא לדרך. הם מעדיפים את בית שמש, שם העסק אמור לזרום מהר יותר.

בינתיים, בעמותות לא החליטו מה לעשות והן עומדות בפני מצב שלא פשוט, שכן במידה ואנשים פורשים מהעמותה הם צריכים להכניס חברים חדשים לקבוצה מה שמסבך את כל הליך הבנייה. אם חשבתם שהצרות בחריש הסתיימו, הן רק התחילו.

מקור: פתרונט – הכל על נדל"ן לציבור החרדי

4 תגובות

פרסום הדברים רק מסבך את זה יותר. נא להוריד הכתבה לא צריכים להזיק לאלפי יהודים. גם אם בית שמש ימכר במחירים אלו (שזה חלום טוב) זה לא יתחיל להספיק את עשרות אלפי יהודים שצריכים דירותץ והנזקים שכתבות אלו עושים זה מיידי

צרי עין שרודפים את חריש ואת הציבור החרדי כולו. תתבישו.

ראשית בבית שמש יעלה יותר יקר לפחות ב-200/250 אלף

שנית מי שהתחייב בעמותה אינו יכול לפרוש חוקית אלא א"כ יכנס אחר במקומו

הצבור נמצא במצב שהוגדר ע"י גדול בישראל:"גזירה של הדור-זה מצוקת הדיור". מציאות,היום אין אפשרות לרוב האנשים הממוצעים לרכוש קורת גג לראשם מפאת יוקר מחיר הדירות. ע"כ כל הכבוד לאלו המנסים לפתור בכמה שאפשר את המצוקה הנוראה. ומה שנגזר משמים על הארכת הבינוי-אין זה בשליטת בני אדם. בכל מקרה חריש לפי התוכניות באה להקל על חלק נכבד מהציבור. וכל אלו שמרפים את ידיהם של אלו שנאחזים בחריש-רק הורסים את שלוות רוחם,הרי בכל מקרה אין באפשרותם לקנות במקום יקר יותר אז למה כ"כ להציק? למי זה טוב? במקרים כאלה צריך רק לעודד את העמותות המתאמצים מעל ומעבר לכלל ולא להוציא דיבה וכדו' נא לא להרים ידיים ולבטוח רק בה' שמנהל הכל לטובה!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן