לראשונה: המספרים של 'ערבים לדיור' נחשפים

בעמותה מנמקים מדוע החליטו להגיש את המחירים הזולים, מותחים ביקורת על העמותות שהזניקו את המחירים במאות אחוזים ומבטיחים להמשיך לדאוג לאינטרסים של הציבור החרדי
 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

המכרזים בחריש עדיין לא התפרסמו, ועד כה העמותות החרדיות לא פרסמו באופן רשמי את המחירים שהציעו עבור יחידת קרקע בחריש. ראשי 'ועד הדיור המאוחד' הצהירו באופן לא רשמי כי המחיר שהם הציעו עבור הקרקע הוא, 50 אלף שקל לדירה, כולל מע"מ.

קרא עוד:

[postim]

מי שהחליט לפרסם בצורה רשמית את הצעת המחיר שהגישו עבור הקרקע בחריש, היא עמותת 'ערבים לדיור' ששלחה השבוע מכתבים לכל הנרשמים בעמותה ובו נכתב בין היתר המחיר המלא שהוגש עבור הקרקע.

"קדמו לשימת המעטפה שעות רבות של דיונים: מה המחיר אותו יש להציע, ובאיזה קרקעות לבחור. למסקנה הוחלט להציע מחיר שבין 10,000 ₪ עד 20,000 ₪ לא כולל מע"מ, עבור 8 מתחמים בגודל המאפשר בניה של בין 120 – 135 דירות לכל מתחם", נכתב במכתב.

"המחיר נקבע לפי הערכות אנשי המקצוע ובהסתמך על ניסיון העבר ממכרזים שונים. יודגש כי מינהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון העמידו את מחיר הקרקע ללא שווי, ומשכך ראינו בזה מעשה עוולה לנצל את הנאמנות שהחברים נתנו לנו, ליקר ולהעלות את מחיר הקרקע באלפי אחוזים וכפי שנעשה בעמותות אחרות", משחיזים ב'ערבים לדיור' את הסכינים לכיוונן של שאר העמותות.

"אגב", נכתב עוד, "בירור שלאחר המכרז מעלה כי מסביב למחיר שהצענו היו כל הצעות חברות הבניה שהשתפו במכרז. היחידים שהעלו את המחירים בצורה דרסטית ולא הגיונית הינן העמותות".

מגרש אחד: 36,000 שקל

אולם מתברר כי במגרש אחד החליטו ב'ערבים לדיור להציע מחיר גבוה יותר: "היות ומטרת ההקמה של 'ערבים לדיור' הייתה טובת הציבור באמצעות ניהול מקצועי ואמין, הוחלט לתת הצעה גבוהה במיוחד עבור מגרש אחד על מנת להגדיל את הסיכוי לזכייה באופן שתאפשר בניה במחיר נכון ואמיתי, על מנת שהעסקנים בעמותות אחרות לא יוכלו לגבות מחיר יקר בהרבה מעבר למחיר שאנחנו נפרסם, והמחיר הוא, 36,000 ₪ ליחידת קרקע לא כולל מע"מ".

כפי שכבר חשפנו בשבוע שעבר, ש'ערבים לדיור' החליטו להקפיא את התשלום השלישי, וכך הם כותבים: "קיבלנו מאת כל נרשם סך של 15,000 ₪, כאשר התשלום השלישי היה לתאריך 1.12 . לאור המצב המיוחד על פיו אין עדיין תשובות, וגם אין מועד מוגדר למתן התשובות, החלטנו – שלא להציג את הצ'קים שנמסרו למשרד עורכי הדין לפירעון במועד שנרשם בהם.

"הצ'קים יישארו במשמורת עד לקבלת תוצאות המכרז, ועל מנת שלא תצטרכו להשאיר את הכספים בחשבון הבנק נשלח אי"ה הודעה מיוחדת שבוע לפני שיוצגו לגבייה, לאחר הזכייה בקרקע".

מקור: פתרונט – הכל על נדל"ן לציבור החרדי

כתבות קשורות

נתוני "משכורת הנטו": זן הדלתה השפיע על שוק התעסוקה בחודש אוגוסט
ביטקוין, P2P ובורסה: הצעירים החרדים שסוחרים בשוק ההון • פרק שני
לצאת ממירוץ העכברים: הצעירים החרדים שסוחרים בשוק ההון • הצצה
ללמוד כיצד לזהות השקעות נסתרות
כשבוע ימים לחג הסוכות: מועצת החלב מתריעה מפני מחסור במוצרים
לראשונה באירופה: מדינה מכירה במטבע הביטקוין
שנה טובה ומתוקה: הישראלים קונים 2,000 טון דבש לקראת תשרי
מ-1 באוקטובר: רישיון נהיגה יהיה תקף עד גיל 70
המשרד להגנת הסביבה: אלה המפעלים המזהמים בארץ ומה מחיר הזיהום בישראל?
יוזמת החרם נגד ישראל חשודה במעילה מקרן הצדקה של בן אנד ג'ריס
הזווית הכלכלית: כמה השקיעה ארה"ב באפגניסטן ומה השווי של הטליבאן?
קרב המיליארדרים בחלל: ג'ף בזוס תובע את נאס"א בגלל אילון מאסק
שוד הקריפטו הגדול אי פעם: יותר מ-600 מיליון דולר נגנבו על ידי האקרים
שיא בנמל אשדוד: 7 מנופים פעלו בו זמנית לפריקת אוניית ענק • צפו
ח"כ אורי מקלב: "קיים פוטנציאל אדיר ולא מנוצל בתחום ההייטק החרדי, זהו עוול כלכלי שהתקציב החדש מתעלם מקידום ההון האנושי החרדי"
ישראל מתייקרת: לקראת עלייה של עשרות אחוזים במחירי העוף
למרות ביטול החל"ת: אחוזי האבטלה נשארים גבוהים • הנתונים המלאים
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו