בתרגיל פרלמנטארי מבריק הצליח יו"ר וועדת הכספים, הרב משה גפני להעביר את התקציב למורת רוחה של חברת הוועדה קירשנבאום מישראל ביתנו שדרשה הצבעה חוזרת

ועדת הכספים אישרה אתמול העברה של 538 מיליון שקל מתקציב משרד השיכון, המיועדים לסבסוד ההנחות במחירי הקרקעות אותן ישווק מנהל מקרקעי ישראל במכרזים לבניית דיור מוזל, ממה ייהנו רבים מהציבור החרדי.

קרא עוד:

[postim]

הקריטריונים לזכייה במכרזים עברו בוועדת הכספים, למרות שבג"ץ הורה למדינה לקיים דיון חוזר על הקריטריונים שכיום משחקים לטובת הציבור החרדי. יו"ר ועדת הכספים, הרב משה גפני, הצליח לגייס רוב מסיעות ש"ס והאיחוד הלאומי, ולאשר את הקצבת המכרזים על חודו של קול.

ח"כ קירשנבאום ביקשה לעכב את העברת התקציב בעקבות צו על תנאי שבג"ץ הוציא בשבוע שעבר נגד הממשלה – על שאישרה ללא דיון קריטריונים למתן הנחות במחירי הקרקעות במכרזי הדיור המוזל במסלול "מחיר למשתכן".

בהצבעה הראשונה בוועדה על ההקצבה היא אושרה מול התנגדות היחיד של קירשנבאום. אבל היא לא ויתרה ודרשה לקיים רביזיה (דיון והצבעה חוזרת). יו"ר הוועדה, גפני, הכריז על הפסקה.

קירשנבאום ניצלה את ההפסקה לגיוס רוב לצידה אבל עקב פגרת הבחירות היא מצאה במשכן רק את חבר סיעתה ח"כ דוד רותם ואת ח"כ עתניאל שנלר. כשגפני חזר וחידש את הישיבה הוא התעקש על הנוהל המחייב קודם להצביע אם לקבל את בקשת הרביזיה.

במהלך הוויכוח נכנסו בהפתעה לחדר הוועדה חברי הכנסת מש"ס אמנון כהן ואברהם מיכאלי וח"כ אורי אריאל. הח"כים הצטרפו לגפני בהצבעה, ביטלו את הרביזיה ברוב של 4:3, והעבירו את הקצבת המיליונים למטרתם החדשה. ח"כ קירשנבאום ציינה כי:" מדובר במחטף. שכן עוד לא יבשה הדיו על החלטת בג"ץ מסוף השבוע שעבר, שהורה למדינה להשיב בתוך 90 ימים, מדוע לא תדון הממשלה בקריטריונים לזכאות במסלול למשתכן עליהם המליצה ועדת טרכטנברג ותקבל החלטה בעניין. החלטת ועדת הכספים מסנדלת למעשה עשיית צדק חברתי עם זוגות צעירים ואוכלוסייה הנושאת בנטל ומשרתת בצבא בתחום הקריטריונים לדיור בר השגה".

ח"כ גפני אמר בתגובה כי "התקציב לא אושר במחטף ולא בניסיון למחטף – אלא בהצבעה גלויה וברוב ברור בדיון שני שנערך על הבקשה, מאחר שבדיון הראשון בשבוע שעבר לא היו בידי האוצר מספיק פרטים, והיום היה הכול ברור".

מקור: פתרונט – הכל על נדל"ן לציבור החרדי