בעקבות הפעילות של התאחדות בוני הארץ הוכנסו גם הקבלנים לשני מסלולי פיצוי בגין נזקי המבצע

בעקבות הפעילות של התאחדות בוני הארץ, ועדת הכספים אישרה השבוע כי הקבלנים יקבלו פיצויים בגין הנזקים שנגרמו להם בזמן מבצע "עמוד ענן ". הקבלנים יקבלו פיצויים בשני מסלולים מסלול שכר או מסלול הוצאות.

קרא עוד:

[postim]

מוטי כידור, מנכ"ל התאחדות בוני הארץ שהשתתף בישיבת ועדת הכספים, ציין כי רשות המיסים התנגדה להכניס את הקבלנים למסלול הפיצויים אך בעקבות הפעילות של ההתאחדות ושל לשכת התאום של הארגונים הכלכליים הוחלט להכניס גם את הקבלנים למנגנוני הפיצוי לצד התעשיינים , החקלאים והמלונאים ועוד…

נשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל נפגש בימים האחרונים גם עם מנכ"ל משרד האוצר, מר דורון כהן בנושא על מנת להסביר את הנזקים שנגרמו לקבלנים בגין המבצע.

לדבריו, כמו כל ענף יצרני אחר, בין אם זה תעשיינים, או מלונאים גם הקבלנים נאלצו להפסיק את הפעילות לתקופה לא קצרה. המשמעות הייתה עצירה בבנייה ועצירה בשיווק הדירות. גם עובדי חברות הבניה, בין אם זה עובדי מנהלה או פועלי בניין לא עבדו בתקופת המבצע ויש לשלם את שכרם. יצויין כי לקבלני התשתיות והבניה החוזית נגרמו נזקים בשל עצירת העבודות בזמן שהם נאלצו להמשיך ולשלם עבור ציוד, חומרים ותשלום לקבלני משנה וספקים .

גם לאחר מלחמת לבנון השניה, פעלה ההתאחדות להכנסת הקבלנים בצפון למנגנוני הפיצוי לאור הנזקים שנגרמו להם במהלך המבצע וגם לאחר מבצע עופרת יצוקה הוכנסו הקבלנים למנגנון הפיצויים .

רשות המיסים תפרסם בהקדם את התקנות ברשומות ותוציא הנחיות ביצוע באתר האינטרנט שלה ובעזרתם יוכלו הקבלנים להגיש בקשות לקבלת הפיצויים .

התאחדות בוני הארץ תפתח קו חם לקבלנים למתן ייעוץ והכוונה להגשת תביעות הפיצויים.

מקור: פתרונט – הכל על נדל"ן לציבור החרדי