שר התקשורת משה כחלון מסכם שנות עשייה במשרד התקשורת: הוזלה של 60% בעלות המכשיר הנייד וכן 300 ש"ח באינטרנט. ראש הממשלה נתניהו בירך את כחלון ואת צוות המשרד על המהפיכה המשמעותית שנעשתה בשנים האחרונות בענף התקשורת.

סוף שנה וכולם ממהרים להציג שורה של הישגים שנעשו במהלך כהונתם, אולם אין ספק כי דווקא שר אחד שפורש לביתו ייזכר יותר מכולם לטובה. מדובר בח"כ משה כחלון, שר התקשורת.

קרא עוד:

[postim]

במהלך כהונתו גרם כחלון להוזלה משמעותית בשוק הסלולר והאזרח נהנה משוק חופשי בתחום התקשורת. במצגת שהכין משרדו והוצגה בפני שרי הממשלה עולה שהסך הכולל בהוזלת שוק הסלולר מסתכם ב-5.7 מילייארד ש"ח. הוזלה של עד 60% למכשירי הסלולר ועד 300 ש"ח הנחה בשנה בשימוש באינטרנט.

בסיום הקרנת המצגת על הרפורמות בשוק התקשורת וכן על המהלכים הקרובים בתחום האינטרנט המהיר, ועל תשתית הסיבים האופטיים אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "באמצעות מהפכת הסיבים האופטיים אנו מזניקים את הכלכלה הישראלית, את החברה הישראלית, את החינוך, התרבות, התעשייה והמשק כולו לקידמת הטכנולוגיה בעולם. זהו דבר פורץ דרך. מדובר במהפכה דיגיטאלית שתצמצם עוד יותר את הפערים, תגדיל את השוויון ותבטל את משמעות הריחוק הגיאוגרפי. בזכותה, יוכלו חולים רבים לחסוך את הצורך בהגעה לבתי החולים לביצוע בדיקות, תלמידים מכל רחבי הארץ יזכו לחינוך מרחוק ועוד".

בהתייחסו למצגת של השר משה כחלון וראשי משרדו אמר ראש הממשלה: "מה שהציגו היום השר כחלון וראשי משרדו בפני הממשלה הוא מהפכה של ממש בתחום התקשורת. זוהי מהפכה המבוססת על רפורמות מרחיקות לכת ועל שבירת קרטלים ומונופולים לטובת התחרות. התחרות היא בסופו של דבר לטובת הצרכן. המהפכה הזאת כבר מוצאת את ביטוייה בהוזלה של אלפי ש"ח בהוצאות התקשורת של כל בית בישראל".