בית המשפט קבע: תנובה תשלם 38 מיליון שקל פיצויים

שלוש שנים לאחר שבית המשפט קנס את תנובה ב-55 מיליון שקלים במה שכונה "פרשת הסיליקון", בית המשפט העליון הפחית את הקנס ב-30 אחוזים

שלוש שנים לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב קנס את תשלובת החלב תנובה ב-55 מיליון שקלים במה שכונה "פרשת הסיליקון", בית המשפט העליון הפחית את הקנס ב-30 אחוזים ללמעלה מ-38 מיליון שקלים. השופטים לא חלקו על הקביעה המרכזית כי הייתה פגיעה בצרכנים אלא רק על גובה הקנס.

"פרשת הסיליקון" התפוצצה בשנת 95' אז התברר כי חברת תנובה הוסיפה כמויות גבוהות של סיליקון לחלב עמיד דל שומן ובלי שסימנה זאת על גבי האריזה. כאשר נחשפה הפרשה, תנובה הכחישה את העובדות. באותה שנה הוגשו כתבי אישום נגד החברה ומנהליה. בסופו של דבר, הורשעו על פי הודאתם.

כאמור, בית המשפט פסק על סכום פיצויים גבוה, אך בית המשפט העליון הפחית את גובה הקנס. בנוסף לסכום הנקוב, יקבלו התובעים הייצוגיים 300 אלף שקלים, עורך הדין יקבל 1.5 מיליון שקלים והמועצה לצרכנות תקבל 550 אלף שקלים.

אופן החלוקה של כספי הפיצויים כבר נקבע בעבר בהליך נפרד, לפיו כ-44% ממנו (כ-17 מיליון שקלים) יופנו לקרן מחקרים בנושא תזונה, ו-55% (כ-21.5 מיליון שקלים) יופנו לחלוקת מוצרי חלב לנזקקים, באמצעות עמותות "לתת" ו"משולחן לשולחן".

לפני כמה ימים פורסמה ידיעה ב-JDN לפיה בית המשפט חייב את חברת שטראוס לשלם פיצויים על סך של חצי מיליון שקלים בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה על הטעיית צרכנים.

יש לקוות כי החברות יתחילו להבין שהצרכן הישראלי החדש לא ישתוק כאשר יחשוף עוולות מן הסוג הזה, ואחרות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *