האדמו"ר מוהרי"י מסאטמר שליט"א שצפוי להגיע לארץ בעוד כשבוע, יכנס לשולחן אחד את הצדדים בפרשיית 'סלונים' ויביא להכרעה

ביאת צדיק עושה רושם: מזה מספר חודשים ש'פרשיית סלונים' מפלגת את חוגי העדה החרדית בירושלים. הסיפור החל כאשר העסקן הירושלמי המוערך הרב אברהם סלונים, מי שהקים כבר מספר מיזמי דיור מוזלים לציבור החרדי ובכלל זכה לקדם מיזמי סיוע בצורה שאין לה אח ורע – החל להקים את 'פרוייקט סלונים' במחם גלובנציץ בבית שמש. הפרוייקט זכה לביקוש רב ורבים נרשמו אליו, אך מאז התגלו במקום שרידי עצמות הפך השטח לזירת קרב.

קרא עוד:

[postim]

אנשי 'אתרא קדישא' בראשות הרב דוד שמידל טענו כי הקברים שהתגלו הם קברים יהודים ולכן לא ניתן לאפשר חפירות ובניה במקום. טענות אלו נדחו בידי גורמים אחרים, ותוך זמן קצר הקיפה המחלוקת את חוגי העדה החרדית כאשר לאחר עשרות שנים הוחל לפקפק במניעיהם של אנשי 'אתרא קדישא' והעומד בראשו – אלו שבעבר התייצב הציבור החרדי כולו מאחוריהם ללא פקפוק.

המחלוקת שהתמשכה והיא פגעה קשות בנרשמים לפרוייקט שראו בעיניים כלות כיצד הדירה אותה רכשו הולכת ומתרחקת, נראתה כבלתי פתירה ורבים צפו כי היא תימשך במשך שנים. אך נראה שהאור נמצא כבר בקצה המנהרה. האדמו"ר מוהרי"י מסאטמר שליט"א שצפוי להגיע בעוד למעלה משבוע לארץ גילה את דעתו כי הוא אינו רואה בעין יפה את המחלוקת וכי בדעתו לעשות כל מאמץ על מנת להביא לסיומה.

האדמו"ר ערך בירורים מעמיקים בנושא לאחר ששמע עדויות של מומחים לנושא, כאשר הלשב נמשך על פני שלושה חודשים תמימים – ולאור הדברים גיבש נוסחה שאמורה להיות מקובלת על שני הצדדים. השלב הבא הוא בעת ביקורו של האדמו"ר בארץ, אז יזומנו שני הצדדים ל'שולחן עגול' שבמרכזו האדמו"ר שליט"א, שיציג בפניהם את הנוסחה שאמורה להתקבל על ידם.

"אילו לא יגיע האדמו"ר לארץ אלא לדבר זה" אומרים גורמים המעורבים בפרשיה ואשר ניסו עד כה ללא הצלחה להביא לסיום המחלוקת, "דיינו. המחלוקת עשתה שמות בעדה החרדית ופגעה קשות ברוכשים, וזאת בעוד כל אחד מהצדדים מתבצר בעמדתם והסוף לא נראה באופק. כעת, כשהאור כבר נראה בקצה המנהרה קיימת ציפיה דרוכה לבואו של האדמו"ר, כשהתקוה היא כי אכן הוא יצליח לגשר על הפערים ולהביא לנוסחה שתקובל על כולם".