לאחר ההצפות: מי יפצה את תושבי בת חפר?

ההצפות ששיבשו את לוח הזמנים של רכבת ישראל, פגעו גם ברכבים חונים, בחנויות ובבתי מגורים. מי מכוסה על ידי הביטוח ומה ההבדל בין דירות לעסקים?

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

מזג האוויר הסוער שפקד אותנו בשבוע האחרון גרם להצפות בבתי עסק ובתי מגורים. הדוגמא הבולטת ביותר היא זו של קניון עזריאלי בעיר מודיעין שהוצף במהלך החורף הנוכחי פעם אחר פעם. אך גם במקומות אחרים בארץ מבת חפר וחדרה שבצפון ועד שכונות בדרום תל-אביב, ניתן היה לראות שלוליות ענק שהציפו כבישים, חניות וחניונים רבים. כמו גם בתים רבים במקומות הנמוכים שהוצפו בעקבות גשמי הברכה. למותר לציין את תחנות הרכבת באזור המרכז שנסגרו לסירוגין בעקבות כמויות גשמים שהציפו את המנהרות המחברות בין הרציפים ועוד.

קרא עוד:

[postim]

איש הביטוח והפיננסים חנוך הירשוביץ מעניק לנו סקירה קצרה על הכיסוי הביטוחי למקרים הללו. והוא מחלק בין דירות פרטיות ורכבים לחנויות ומשרדים שניזוקו בעקבות ההצפות.

"בפוליסה התקנית שקבע המפקח על הביטוח לביטוח דירה, יש כיסוי לנזקי הסערה. מדובר על גשם, שלג וברד שבאו בשעת סערה למעט דליפת מי גשם מבעד הקירות או לתקרה או ספיגתם בהם ולמעט נזק הנגרם לגדרות ושערים ויש כיסוי לנזקים שנוצרו כתוצאה משיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני. כך שנזקים שנוצרו לדירות כתוצאה משיטפונות ונזקי סערה וסופה מכוסים תחת פוליסת דירה סטנדרטית. יתרה מזו בביטוח מבנה במסגרת ביטוח המשכנתא יש כיסוי גם לאובדן שכר דירה. כך שכל ההוצאות על תיקון הדירה וגם הפסד שכר הדירה בימי השיפוץ מכוסה".

הירשוביץ מבהיר כי גם הפוליסה התקנית לביטוח מקיף לרכב כוללת כיסוי לנזקי שיטפון, סערה, שלג וברד. מי שקנה גם ביטוח גרירה יהיה זכאי לגרירת המכונית במידה וזו אינה מניעה בעקבות הנזק.

מצד שני, "בעלי עסקים שניזוקו בהצפות אינם מכוסים אלא אם כן רכשו סעיף שמעניק את הביטוח הזה. היות ולא מדובר בכיסוי סטנדרטי קיימת שונות בין הכיסויים שמעניקות חברות הביטוח השונות. בחלק מהמקרים קיים כיסוי גם לאובדן רווחים בעסק שנובע מנזקי ההצפה", אומר הירשוביץ.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן