המפלגות שדורשות לשלב את החרדים במעגל העבודה אינן מציעות פתרונות מעשיים | לאחר פגישותיו עם ראשי המגזר החרדי הבין בנט כי הציבור החרדי אינו מתנגד להשתלב בשוק העבודה | נפתלי בנט מבטיח לפעול למען אפליה מתקנת במגזר הציבורי לבני המגזר החרדי

העליהום מצד המפלגות החילוניות על סוגיית יציאת חרדים לשוק העבודה נועדה כנראה למטרות פוליטיות בלבד ואין בהן פתרונות של ממש.

קרא עוד:

[postim]

פוליטיקאים רבים שמבקשים לגזור קופון פוליטי מהסתה נגד החרדים מודיעים השכם והערב שהחרדים חייבים להשתלב בשוק העבודה, אולם לא מתכוונים לכלום מלבד הסתה.

לא אחת עולים חברי כנסת חרדים לדוכן הנואמים במליאת הכנסת ומוכיחים את חברי הכנסת על הצביעות, בכך שחרדים רבים שמבקשים להשתלב בשוק העבודה בהוראת רבותיהם, אינם מצליחים למצוא תעסוקה ובטח שלא במגזר הציבורי.

על אף שמגזרים שונים זוכים לאפליה מתקנת בשוק העבודה הציבורי, אין לציבור החרדי שום זכויות, אלא רק להיפך. חרדי שמבקש להשתלב במגזר הציבורי, נדחה בשל נימוקים רבים ולא תמיד עניינים.

כעת זה נראה שבכנסת הבאה יהיה לנציגים החרדים שותפים נאמנים ליצירת שינוי בתחום.

יו"ר תנועת הבית היהודי נפתלי בנט, שנפגש לאחרונה עם רבנים ואדמו"רים ושמע כי ישנם חרדים רבים שמבקשים להביא פרנסה לביתם ולהשתלב בשוק העבודה ואינם מצליחים, החליט לפעול לשנות את המצב.

נפתלי בנט מתכוון לפעול ליצירת אפליה מתקנת אף לבני המגזר החרדי, על מנת שיוכלו להשתלב בין מאות אלפי העובדים במגזר הציבורי.

"נפתלי בנט שמע מראשי המגזר החרדי כי בניגוד למצטייר, רבים מבקשים להצטרף לשוק העבודה, והוא רואה חשיבות רבה לסייע לחרדים שמבקשים להשתלב במעגל העבודה ולסייע להם להביא פרנסה בכבוד תוך שמירה על מסגרות עבודה שיתאימו לחרדים" מסביר גורם במפלגת הבית היהודי.