התחרות כואבת: 'סלקום' מפטרת עובדים נוספים

לאחר המיזוג בינה לבין נטוויז'ן צומצמו בחברה הממוזגת כ-2,000 משרות וכעת מפטרת סלקום עובדים נוספים. התייעלות או צמצום הפסדים?

שוק התקשורת ממשיך לבעבע. תקופה ארוכה לאחר הרפורמות שערך בו שר התקשורת לשעבר, משה כחלון, ממשיכה הרפורמה להכות גלים: 50 עובדים ב'סלקום' קיבלו הבוקר מכתבי שימוע לפני פיטורין, וזאת, כצעד נוסף של החברה המתמודדת עם תמורות בשוק התקשורת.

קרא עוד:

[postim]

שורת הרפורמות אותן ביצע כחלון הביאה לצניחה חדה ברווחיותן של חברות התקשורת בארץ ולפתיחת השוק לתחרות. צרכני התקשורת (ומי לא צורך שירותי תקשורת?) החלו לשלם חשבונות מופחתים והחברות שהורגלו לרווחי עתק החלו להסתגל למצב החדש שנכפה עליהן, צבירת רווחים הוגנים והסתכנות בהפסדים.

מאז ידע שוק התקשורת תמורות חדות, רכישות ומיזוגים לצד חברות חדשות שהחלו להציע שירותי תקשורת בחבילות מוזלות ופשוטות להבנה. החברות הוותיקות החלו לחוש את תוצאת הרפורמה בכיסן ובמצבת המנויים שהידלדלה והיה זה אך שאלה של זמן עד שהחלו הפיטורין להגיע, ובמספרים גדולים.

'סלקום' שביקשה להיערך לשינויים בענף שהפך לתזזיתי ובלתי צפוי, התמזגה עם חברת התקשורת הנייחת נטוויז'ן ולצד שיחות לחו"ל מציעה החברה גם קווים נייחים לצרכן הפרטי והעסקי. במהלך המיזוג פיטרה סלקום עובדים רבים ששימשו בתפקידים זהים בשתי החברות וכעת מגיע גל נוסף של פיטורים.

"מדובר בתהליך התייעלות כולל שבמסגרתו אף נערך איחוד ניהולי של שירות ומכירות נטוויז'ן סלקום ושינוי מבני במגזר העסקי, הכולל צמצומים של כ-50 משרות בשתי החברות יחד", נמסר מהנהלת סלקום. "מדובר בתהליך שמבוסס על תוכנית העבודה השנתית ומהווה חלק טבעי מהמיזוג.

"השינויים אמורים לקצר תהליכים ולשפר את יכולת החברה לתת ללקוחותיה סל שירותים כולל. הנהלת החברה תעשה ככל שביכולתה לסייע לעובדים להיקלט במקומות עבודה חלופיים באמצעות צוות ייעודי שהוקם במיוחד למטרה זו".

לצד הפיטורים הצפויים החלו עובדי שתי החברות להתאגד בוועד עובדים. בהסתדרות מציינים כי ההתאגדות נרקמה בחודשים האחרונים וכי היא נועדה להיטיב את תנאי העסקתם של כלל העובדים במסגרת הסכם קיבוצי מול הנהלת החברה ולשמור על זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי. כדי להיות מוכר כארגון היציג של סלקום, יצטרכו להחתים כ-2,500 עובדים, המהווים כשליש מבין 7,000 עובדי שתי החברות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *