רק אתמול פורסם כי עזריאלי הוצב בראש רשימת מקבלי השכר הגבוה מבין מנהלי החברות הבורסאיות – בשנת 2012, והיום נודע כי בחברה דנים על הסכם שכר חדש, הכולל שכר נמוך משמעותית.

הביקורת על שכר הבכירים נותנת את אותותיה: מיד לאחר שפורסם כי דוד עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, חברה המחזיקה בבעלות על נדל"ן מניב בהיקף גדול, ועל נדל"ן מסחרי דוגמת קניון עזריאלי – הוכר כמנהל החברה הבורסאית שקיבל את השכר הגבוה ביותר בשנת 2012, נודע כי בחברה דנים על היקף השכר שיקבל עזריאלי בשנה הקרובה ונראה כי שכרו יסבול מקיצוץ חד ויעמוד על 14 מיליון ₪ בלבד.

קרא עוד:

[postim]

אם אכן יאושר ההסכם האמור, הרי שמדובר בקיצוץ חד עבור עזריאלי שקיבל בשנת 2012 שכר ובונוסים בהיקף של 23 מיליון ₪ וכך גם היה ממוצע השכר שקיבל בשנים האחרונות. הסכם השכר החדש שאמור להיחתם מולו לאחר שיפוג תוקפו של הסכם השכר הקודם, בחודש יולי השנה – אמור לעבור את אישורם של בעלי המניות בחברה ומשכך ההערכה היא כי 14 מיליון ₪ הוא השכר הגבוה ביותר אותו יאשרו בעלי המניות בחברה, כך פורסם הבוקר ב'כלכליסט'.

עזריאלי בן ה-91 משמש כיו"ר אחת מהחברות הגדולות במשק הישראלי, והכנסותיה נגזרות בעיקר מרווחים בשוק הנדל"ן המניב שבבעלותה.

אבל מי שדואג למר עזריאלי יכול להמשיך ולישון רגוע בלילה. אפילו לדידו של שר האוצר מר יאיר לפיד, שקבע כי משפחה המשתכרת קצת יותר מ-20,000 ₪ בחודש עדיין זקוקה לעזרה במדינה הזו – מצבו של עזריאלי, גם לאחר שיאושר הקיצוץ הצפוי בשכרו, עדיין מצוין. שכרו יעמוד על הרבה יותר ממיליון ₪ בחודש, ויש לזכור שמדובר רק בשכר המדווח בבורסה, בעוד הכנסותיו של עזריאלי מעסקים פרטיים אותם הוא עושה, לא מחייבות דיווח.