לאחר פסילת העמותות בחריש, ויז'ניץ תבנה קרית מגורים ומסדות חינוך בפרוייקט הר יונה שבנצרת עילית, זאת אחרי חצרות בעלזא ובאיאן שכבר רכשו מאות דירות בפרוייקט

אחרי בעלזא ובאיאן, גם חסידות ויז'ניץ תקים קריה בהר יונה כך חושף הבוקר (חמישי) אתר הנדל"ן החרדי 'פתרונט'.

קרא עוד:

[postim]

כזכור הראשון שהורה להקים קריה שתכיל כארבע מאות יחידות דיור היה כ"ק אדמו"ר מבעלזא שליט"א שקרא ועודד את צעירי החסידים לרכוש דירה במתחם, אחריו היה זה כ"ק אדמו"ר מבאיאן שליט"א שלאחר סיור בשטח ובדיקת תנאי המגורים, הורה אף הוא לרכוש מאות דירות לרווחת צעירי חסידי באיאן שעדיין מתגוררים בשכירות.

כעת לאחר פסילת העמותות של 'ועד הדיור המאוחד', בה נרשמו כ350 משפחות חסידי ויז'ניץ, שחלמו להתגורר בחריש, החלו עסקני הדיור בחצר הקודש ויז'ניץ, לתור אחר מקום חלופי מתאים למשפחות אלה ועוד רבות להקים את ביתם הנאמן בישראל במחיר סביר.

אכן לפני כחמש שנים דרכה כף רגלה של חסידות ויז'ניץ בעיר עפולה עילית, שם היתה כוונה להקים שלוחה נוספת, קריה נאמנה בה יתגוררו מאות משפחות, כשמחיר הדירות נע בין 200 ל-300 אלף ש"ח לדירת שלשה חדרים, אולם בפועל במרוצת חמשת השנים הרעיון נחל כישלון, למרות שהאדמו"ר שב ועודד את המגורים בעפולה, רק 20 אברכים עברו להתגורר בה, כשהצפי היה לרכוש 100 דירות יד שניה ולפתח את הקהילה.

לאחר חיפושים צצה האפשרות להרחיב את גבולות החסידות בפרוייקט 'הר יונה' השוכן בנצרת עלית, אכן לאחר משא ומתן ממושך עם יזמים וקבלנים, הגיעו להסכמים עמם על בניית קרית ויז'ניץ שלישית בהר יונה, לאחר השניים הקיימים בבני ברק וברחובות.

בשבוע הבא תפתח ההרשמה לקרייה החדשה שתכיל בין היתר גם מוסדות חינוך, תורה וחסד, כשעל פי התוכנית אברכי ויז'ניץ המתגוררים בעפולה ישלחו את בניהם להתחנך במוסדות החינוך של ויז'ניץ בהר יונה, כשהמרחק בין הערים לא גדול ומדובר בפתרון לבעיה החינוכית בה נתקלו אברכי ויז'ניץ בעפולה.