לפיד ביטל את התקציב הדו שנתי

החלטה דרמטית של שר האוצר יאיר לפיד: ביטול התקציב הדו שנתי וחזרה לתקציב במתווה חד שנתי | התקציב שצפוי לעבור עכשיו יאושר עד סוף 2014, זאת בשל לוחות הזמנים הקצרים.

התקציב הדו שנתי – הסוף: שר האוצר יאיר לפיד הודיע הבוקר (ראשון) כי החליט על ביטול התקציב הד-שנתי, לפיד יחזור למתווה תקציבי חד-שנתי כפי שהיה נהוג בעבר.

קרא עוד:

[postim]

ההחלטה התקבלה בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכבר במהלך היום ייפגש לפיד עם נתניהו ויציג בפניו את התוכנית.

התקציב הדו-שנתי היה גולת הכותרת של מדיניותו הכלכלית של שר האוצר הקודם יובל שטייניץ. שטייניץ העריך בשעתו כי אחת הסיבות ליציאה המהירה של המשק הישראלי מהמיתון שלאחר נפילת וול סטריט ב-2008 הינה התקציב הדו שנתי, שאיפשר למשרדי הממשלה לתכנן מראש את היעדים והתוכניות במשרדי הממשלה לפי התקציבים שהוקצאו על ידי משרד האוצר.

מלשכתו של שר האוצר נמסר בתגובה לתוכנית, "בניית תכנית עבודה משקית שנתית מאפשרת הקטנת מרווחי טעויות בין התחזיות להכנסות המדינה ממיסים ולתהליכים משקיים מקומיים וגלובליים לבין מימושן בפועל, יכולת איתור וזיהוי מוקשים גרעוניים בזמן וייצור מיידי של פתרונות והתאמות תקציביות בתכנית העבודה של המשק לאורך שנת הכספים. הפערים הגדולים בין התחזיות הד-שנתיות להיקף הכנסות המדינה ממיסים הלכה למעשה, הובילו את המשק לאובר-דראפט העמוק מולו אנו ניצבים כעת".

בשל לוחות הזמנים הקצרים לאישור תקציב 2013 החליט שר האוצר להציג כעת תקציב עד סוף שנת 2014 (שנה וחצי), אשר יאפשר טיפול מיידי בגרעון לצד שורה של קיצוצים מכאיבים לשכבות החלשות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *