פרישה נוספת בצמרת האוצר

לאחר שמנכ"ל המשרד פרש ומונתה לו מחליפה, הודיע המפקח על שוק ההון באוצר על פרישה מתפקידו
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

המפקח על שוק ההון במשרד האוצר, פרופ' עודד שריג, הודיע על כוונתו לפרוש מתפקידו בתקופה הקרובה. ההודעה באה לאחר שמנכ"ל המשרד הודיע שיפנה את מקומו וככל הנראה מדובר בפרישה נוספת המתבצעת על רקע כוונתו של שר האוצר, לפיד, למנות לתפקידי מפתחי במשרד אישים מטעמו.

קרא עוד:

[postim]

עם זאת, ב'כלכליסט' פורסם כי יתכנו שינויים במבנה הארגוני של המשרד ואפשר כי מי שיחליף את שריג בתפקיד ישמש בתפקיד שונה במעט ויהיה כפוף למפקח על הבנקים ולא יפעל כישות עצמאית כבעבר.

בין המועמדים להחליף את שריג עולים מספר שמות של בכירים במשק הישראלי, כאלו המשמשים כיום בתפקידים בעלי השפעה במגזר הפרטי.

שריג ייזכר עוד שנים רבות כמי שהוביל שורה של רפורמות נרחבות במשרד האוצר בתחומים שתחת אחריותו, ובראשן הרפורמה בדמי הניהול בקופות הגמל וביטוחי המנהלים שנכנסה לתוקף בינואר 2013 וגרמה להורדת תקרת דמי הניהול בכ־50%. שריג גם ייזכר כמי שהוציא מהמגרש הפנסיוני את ביטוחי המנהלים, לאחר שביטל את ההגנה שהם הציעו מפגיעה בקצבה בשל התארכות אפשרית בתוחלת החיים.

המפקח הפורש פעל לחיזוק מערך הפיקוח על הגופים המוסדיים, ולא היסס להטיל קנס גבוה של 14 מיליון שקל על חברת הביטוח מנורה – הגבוה שניתן לחברת ביטוח מאז ומעולם – בגין רשלנות במתן הלוואות ללא ביטחונות לעמיתיה.

בימים אלו שריג מוביל רפורמה שנויה במחלוקת בתחום הביטוח הסיעודי – הנהגת פוליסת ביטוח סיעודי אחידה לכל קופות החולים, שתאפשר מעבר קל בין הקופות שיוכלו להתחרות רק על גובה הפרמיות שהן גובות. זאת בעוד שכיום קיים הבדל בין חבילת הביטוח שמציעה כל קופה באופן שמקשה על החוסכים להשוות ביניהן ולעבור קופה מבלי לפגוע בזכויות שצברו. הרפורמה ספגה ביקורת חריפה, בין היתר מכיוונו של סגן שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן, שטען כי שריג דואג לחברות הביטוח ולא לאזרחים. הביקורת נובעת מכך שהשוואת התנאים בין קופות החולים כרוכה גם בצמצום חלק מהזכויות שניתנות בביטוחים כיום.

שריג נחשב למומחה בתחום שוק ההון וגילה הבנה עמוקה בתחומים שעליהם פיקח, אך מנגד טענו כנגדו שכאיש אקדמיה הוא התקשה להתמודד עם נבכי הביצה הפוליטית, וכן לא התחבר מספיק לאינטרסים העסקיים של הגופים המפוקחים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן