לוחמים באש | מאות רוצים להיות כבאים

ביקוש חסר תקדים למקצוע הכבאות: למעלה מ-4,000 בני אדם הציגו את מועמדותם לתפקיד | רק 100 מתוכם יעברו את המיונים ויתקבלו לתפקיד.

היענות שיא למרכז לגיוס כבאים שפרסם המשרד לביטחון פנים: עד עתה הגישו כ- 4,356 איש את מועמדותם למשרת 'לוחמי אש' (כבאים), מתוכם יבחרו רק 100 ברי מזל לעסוק במקצוע.

קרא עוד:

[postim]

מדובר בביקוש חסר תקדים של מועמדים להצטרף לשורות לוחמי האש, הנמצא תחת המשרד לביטחון פנים. בעבר, לא היו קופצים רבים למקצוע. אלא שהשרפה בכרמל והובלת חוק הכבאות שהובילה לשיפור משמעותי ביותר בשכרם של לוחמי האש, גורמים להתעניינות שיא במקצוע שלא רבים רצו לעסוק בו.

כאמור, בחודש פברואר השנה פירסם המשרד לביטחון הפנים הממונה על מערך הכבאות מכרז לגיוס כבאים. ההיענות הייתה מעל המצופה: 4,356 איש כבר הגישו מועמדות ונמצאו ראויים לעבור את המבדקים.

במערך הכבאות נערכים לשלב המיונים בו יופיעו בכל יום 800 מועמדים שיגיעו לבית הספר לכבאות והצלה בראשון לציון ושם יעברו מיוני כושר וכן מבדקים לבדיקת מיומנות טכנית. מתוך כל המועמדים רק 100 לוחמי האש שיעברו בהצלחה את כל השלבים יזומנו לקורס כבאים בסיסי. ומשם ישתלבו בכוחות הכיבוי ברחבי הארץ.

דובר כבאות והצלה מר יורם לוי אמר לJDN כי "בין המעומדים ישנם גם שומרי מצוות ובכללם חרדים. אנו נערכים לקליטת חרדים במסגרת השירות האזרחי", אמר לוי.

2 תגובות

מתי יפתח מכרז?

מתי יפתח מכרז??

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו