הצעת הקיצוצים של לפיד: להגדיל המיסוי על מוצרי יוקרה

פגישתם של ראש הממשלה עם שר האוצר ובכירי משרדו הסתיימה לפני שעה קלה והצדדים סיכמו לשוב ולהיפגש | ההצעה החדשה: העלאת המס על מוצרי יוקרה ודברי מותרות.

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

להגדיל המיסוי על מוצרי יוקרה ולא להעלות את שכר הלימוד באוניברסיטאות: שר האוצר, יאיר לפיד, שנפגש היום עם ראש הממשלה הציג כמה מהקיצוצים הצפויים בתקציב המדינה וביניהם מנה את העלאת שיעור המס המוטל על רכבי פאר ומוצרי יוקרה נוספים.

קרא עוד:

[postim]

לאחר שבימים האחרונים דחה שר האוצר כמה מהצעות הקיצוצים שהציגו אנשי האוצר בפניו – העלאת שכר הלימוד באוניברסיטאות, וביטול נקודת הזיכוי לאישה עובדת, מבין לפיד כי לא יהיה מנוס מלהגדיל את שיעור המס המוטל על אלו שמרוויחים יותר ורוכשים מוצרי יוקרה ורכבי פאר.

התקציב החדש שיוצג "משקף את חזון השר המציב את האדם העובד במרכז", אמר לפיד בתום פגישתו. הבעיה היא שעל פי הערכות, סכום הכסף שיכנס לאוצר המדינה מהמיסוי האמור מגיע לחצי מיליארד ₪ לכל היותר, עשירית בלבד מהסכום אותו יש לקצץ בתקציב הקרוב בכדי לעמדו ביעד הגרעון.

הצדדים סיכמו לשוב ולהיפגש בשבוע הבא, ובמהלך הדיונים הבאים ימשיכו לעלות הצעות לקיצוצים וגביית מיסים, עד שיוסכם על מתווה שיוגש לאישורה של הכנסת והממשלה.

שר האוצר נתון בסד של לחצים גוברים והולכים, כשמצד אחד הודיע עידן עופר על נטישתו את מדינת ישראל, ועל מעבר לאנגליה, שם ישלם מיסים פחותים מאלו המוטלים עליו במדינה, וחברת נובל אנרג'י מאיימת כי תחדל מלפעול בארץ אילו יוטלו עליה מיסים נוספים, ומצד שני מעמד הביניים ובני המעמד התחתון, אלו שאין בידם כלי ממשי לאיים על המדינה, לאלו ישנם פחות אמצעים ויקשה עליהם לסבול העלאות מס נוספות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו