בנק לאומי יוותר על מיליונים מחובו של דנקנר

במסגרת הסכם לתשלום חובותיו צפוי הבנק לוותר לדנקנר על כ-150 מיליון ₪ מסך חובותיו לבנק I יו"ר האופוזיציה יחימוביץ: לאזרח הקטן שלא משלם משכנתא הבנק לא יוותר, לטייקונים – כן

מה יקרה אם לא תשלמו את חובכם לבנק?  לא כולנו יודעים בוודאות מה יתרחש, אבל אנחנו מספיק זהירים בכדי לא להיקלע למצב המביך הזה. זה יכול להתחיל בעיקולים ובהליכי הוצאה לפועל ולהסתיים בחילוט ערבויות, כגון העברת הבעלות של הדירה שלנו לידי הבנק.

קרא עוד:

[postim]

כל זה נכון כשמדובר באזרח מן השורה, לטייקונים, לעומת זאת, יש דין אחר: בנק לאומי ימחק כ-150 מיליון ₪ מחובותיו של נוחי דנקנר לבנק, וזאת במסגרת הליך של תשלום יתרת חובותיו לבנק, כך פורסם היום ב'דה מרקר'.

הסדר החובות יבוצע מול חברת גנדן הולדינגס, החברה האם שבאמצעותה שולטים הוא ומשפחתו באי.די.בי אחזקות.

החוב הכולל של חברתו של דנקנר לבנק לאומי עומד כיום על כ-450 מיליון ₪ ובמסגרת המגעים ביקש דנקנר מהבנק מחיקה של חלק ניכר מהחוב, שמשמעותה תהיה קיבוע הפסדים בגין הפרשות שבוצעו בעבר. במסגרת השיחות והמגעים שהתקיימו עם לאומי, המנוהל על ידי רקפת רוסק עמינח, התגבש מתווה שיכלול רכיבים של תשלום במזומן, מחיקה סופית של חלק מהחוב, דחיית יתרת התשלומים לתקופה ארוכה וייתכן שגם חיזוק בטחונות, העלאת ריבית ומרכיבים נוספים.

ההלוואה בגינה נוצר החוב הוענקה לדנקנר בשנות הגאות של עסקיו, והוא העמיד תמורתה ערבות בגובה של 30.7% ממניות אי.די.בי אחזקות, ששווי השוק שלהן הוא כ-157 מיליון שקל. ללאומי גם ערבויות אישיות של דנקנר על חלק מהחוב, אך ביטחונות אלה אינם מכסים את מלוא החוב.

כעת מבקש דנקנר להגיע להסכם שמיטת חובות מול הבנק במסגרתו ישלם חלק מחובו ואילו חלק אחר של החוב ימחק.

מי שהגיבה בחריפות נגד ההסכם המתגבש היא יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ שטענה בתוקף כי אל לו לבנק לוותר לדנקנר אפילו לא על שקל אחד מחובו: "נראה שמנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק-עמינח שכחה שהיא לא מנהלת עסק פרטי אלא את הבנק הציבורי", אמרה יחימוביץ. ח"כים אחרים, חברי ועדת הכספים של הכנסת התבטאו אף הם נגד ההסכם המתגבש וטענו כי מדובר באפליה, וכי לאזרח מן השורה לא היה הבנק מסכים למחוק חוב, אפילו היה קטן בהרבה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *